Siena – AC Milan 1-2. Rossoneri salveaza sezonul in ultimele 10 minute de joc

AC-Milan-CelebrateMilanul reuseste sa prinda ultimul loc care duce in Play-Off Champions League in ultima parte a meciului. In prima repriza Siena inscrie prin Terzi (min 26) si lucrurile pareau sa se complice pentru “diavoli”.

In partea secunda Ambrosini primeste cartonasul rosu (min 69) dupa un fault. Dupa un minut Terlizi vede si el cartonasul rosu si situatia se echilibreaza. In minutul 84 Milanul primeste penalty iar Balotelli inscrie pentru 1-1 si reuseste sa ajunga la 12 goluri din 12 meciuri pentru AC Milan. “Diavolii” inca mai spera la un gol iar dupa 3 minute Mexes reuseste sa inscrie pentru 2-1 iar Milanul isi asigura locul de Champions League pentru sezonul viitor.

13 thoughts on “Siena – AC Milan 1-2. Rossoneri salveaza sezonul in ultimele 10 minute de joc”