Palermo – AC Milan 2-2. Meci frumos, rezultat inutil

Milan remizeaza in deplasare cu Palermo dupa un meci extrem de frumos si o repriza secunda jucata in sfarsit cu sacrificiu si dorinta de victorie. Allegri schimba a nu stiu cata oara sistemul si incepe meciul cu Palermo intr-un 3-5-2 cu Amelia in poarta si trioul Bonera, Mexes,Yepes in aparare. Mijlocul este format din Constant, Montolivo, Nocerino, Flamini si Abate in timp ce in atacul este completat de Pato si El Sharaawy.

Milan joaca o prima repriza prudenta dar nu reuseste sa aiba ocazii clare de gol. Pato mai are de recuperat la conditia fizica si mentala, lipsa indelungata simtindu-se in jocul brazilianului. Palermo nu are ocazii mari dar spre deosebire de Milan reuseste sa inscrie 2 goluri. Unul din penalty (obtinut la un hent stupid al lui Abate la sfaristul primei reprize) si inca unul la inceputul reprizei secunde, cand un sut din afara careului il surprinde pe Amelia.

Allegri decide sa riste totul si baga in teren toti atacantii disponibili. Bojan si Pazzini intra in locul lui Pato si Yepes. Echipa incepe sa joace cu rautate si Milan reuseste egalarea prin golurile lui Montolivo si El Sharaawy dar nu reusesc si golul cel mai important, cel de 2-3 si Milan pleaca cu un singur si inutil punct de la Palermo.

39 thoughts on “Palermo – AC Milan 2-2. Meci frumos, rezultat inutil”