Milan – Malaga 1-1. Egal nemeritat.

Partida dintre Milan si Malaga sa la egalitate 1-1. Pentru spanioli inscrie Eliseu in minutul 40 in timp ce pentru Milan inscrie Pato in minutul 76.

Allegri incepe meciul intr-un 4-2-3-1 cu Emanuelson, Bojan si El Saharaawy in spatele unicului varf Pato. Milan incepe destul de slab partida dar incepe sa creasca in joc dupa primul sfert de ora. Ocaziile incep sa apara dar portarul oaspetilor reuseste sa previna deschiderea scorului la ocaziile lui Bojan si Emanuelson. Cum ocaziile se razbuna, Malaga reuseste sa inscrie spre sfarsitul reprizei dupa o actiune frumoasa a lui Isco finalizata de Eliseu.

Niciunul dintre antrenori nu face schimbari si Milan se arunca in atac in cautarea egalarii. Care vine in minutul 74 cand Pato inscrie in sfarsit dupa o centrare a lui Constant. Milan impinge jocul catre careul oaspetilor dar nu reuseste golul victoriei desi Allegri ii arunca in atac pe Robinho (in locul lui Emanuelson) si Boateng (in locul lui El Sharaawy).

Egalul si rezultatul din Belgia ne mentin pe locul 2 dar calificarea de pe locul 1 este posibila doar matematic. Singura veste buna este golul lui Pato, brazilianul dand semne de revenire (incet ce-i drept). Din pacate, daca ne vom califica se pare ca  vom merge in optimi de pe locul 2.

49 thoughts on “Milan – Malaga 1-1. Egal nemeritat.”