Milan castiga trofeul Berlusconi

AC Milan invinge cu 2-1 pe Juventus si castiga Trofeul Berlusconi. Momente oarecum ciudate pe San Siro, dupa mai bine de 10 ani in tricoul rossonero Andrea Pirlo paseste ca adversar pe La Scala di Calcio. Ambele echipe aliniaza cele mai bune formatii disponibile si meciul incepe cu ocazia lui Cassano urmata de golul superb inscris de Boateng dupa o centrare a lui Abate. Milan controleaza partida si isi dubleaza avantajul prin Seedorf care executa magistral o lovitura care il lasa spectator pe Buffon. Juventus incepe sa joace de abia in a doua repriza si reuseste sa reduca diferenta prin Vucinic in minutul 57 dar nu reuseste egalarea si trofeul Berlusconi este castigat de Milan.

Cu o saptamana inainte de inceperea campionatului si fara jucatori grei precum Ibrahimovic, Pato, Robinho sau Thiago Silva, Milan se prezinta destul de bine, cu Seedorf, Boateng si Abate in mare forma. Tocmai cand parea ca incepe sa se integreze, Taiwo se accidenteaza destul de grav dupa 45 de minute destul de bune. Primele informatii vorbesc despre o entorsa care se pare ca il va tine departe de gazon cel putin 2-3 saptamani.

21 thoughts on “Milan castiga trofeul Berlusconi”