Manchester United – AC Milan 4-0. Notele jucatorilor

Rossoneri sunt umiliti pe Old Trafford, Manchester reusind o victorie categorica cu 4-0. La fel ca in meciul tur, Manchester puncteaza exact cand trebuie, la inceputul meciului si la inceputul reprizei secunde. Din nou, Rooney este calaul Milanului. Rossoneri sunt depasiti total de diavolii rosii si par timorati inca din inceputul meciului.

• Abbiati 4.5. Vinovat la golul 2 al englezilor si la golul 4 nu cred ca se mai gandea la meci. Salveaza un gol ca si facut al lui Valencia in prima repriza.
  • Abate 4.0. Desi toate atacurile lui Manchester sunt pe partea opusa si are o gramada de spatiu nu ruseste decat 2-3 centrari, si alea gresite.
  • Bonera 4.0. Dupa doar 13 minute il scapa pe Rooney si ii permite englezului sa deschida scorul.
  • Thiago Silva 4.5. Fara Nesta parca nu este acelasi aparator.
  • Jankulovski 2.0. Nu ii iese absolut nimic.
  • Flamini 5.5. Macar alearga si da impresia ca este cat de cat prezent pe teren. Nu straluceste cu absolut nimic, dar nici nu face mari greseli.
  • Pirlo 4.5. Ferguson il marcheaza om la om. Playmakerul italian este hartuit tot meciul de Park si Pirlo nu reuseste sa construiasca mai nimic.
  • Ambrosini 4.5. Inca de la inceputul meciului a parut resemnat cu eliminarea. A gresit la primul gol cand l-a lasat pe Neville sa centreze.
  • Huntelaar 3.5. Ratarea preluarii in careul mic la 0-0 i-a marcat tot meciul. Mai rateaza o sansa mare de gol la 2-0 care putea relansa meciul
  • Ronaldinho 5.0. Nu este ajutat deloc pe benzi de Jankulovski si Neville este un oponent mult mai bun decat Rafael. Are o mare ocazie de gol in primele minute dar norocul nu este de partea sa.
  • Borriello. 4.5 Este impins mult in spate de Vidic si Ferdinand si nu reuseste decat rareori sa ajunga primul la minge.
  • Seedorf 4.5 Intra in locul lui Bonera si incearca sa faca jocul la mijlocul terenului. Nu reuseste decat rareori sa impinga echipa in fata.
  • Beckham 4.5. Nu are vreun impact notabil asupra jocului echipei. O centrare, un sut (frumos ce-i drept) si aplauzele intregului stadion.
  • Inzaghi 4.5. Rateaza din 3 metri, ca de obicei.

15 thoughts on “Manchester United – AC Milan 4-0. Notele jucatorilor”