Livorno – AC Milan 2-2. Milanul nu poate sa lege doua victorii consecutive.

AC Milan n-a reusit sa lege doua victorii consecutive in Serie A. Dupa succesul de la Catania, echipa lui Allegri a terminat la egalitate, 2-2, meciul din deplasare cu nou promovata Livorno.

Livorno pierduse ultimele trei meciuri din Serie A fara sa marcheze vreun gol. Nou promovata si-a revenit insa in fata Milanului, chiar daca a fost condusa inca din minutul sapte, dupa golul lui Balotelli.Gabriel n-a mai avut insa ce face in minutul 26, la sutul din afara careului expediat de Siligardi. Balotelli a ratat prima mare ocazie a reprizei secunde, dar golul a cazut tot in poarta oaspetilor. Brazilianul Paulinho a punctat pentru 2-1.

Balotelli a marcat un gol de generic din lovitura libera. Golgheterul rossonerilor in acest sezon isi putea trece in cont tripla pe final de meci, dar transversala l-a salvat pe Bardi si Livorno-Milan s-a terminat 2-2.

Livorno - Milan

4 thoughts on “Livorno – AC Milan 2-2. Milanul nu poate sa lege doua victorii consecutive.”