Juventus – AC Milan 2-1.Obiectiv ratat de rossoneri

AC Milan a pierdut meciul din sferturile de finala ale cupei italiei in fata lui Juventus scor 2-1 dupa prelungiri.

Milanul a inceput indraznet partida printr-un sut puternic al lui Ambrosini. In minutul 6,El Shaarawy reuseste sa deschida scorul cu un sut de la 16 metri. In minutul 11 Acerbi a gresit o pasa si pentru ca Juve sa nu profite de greseala fundasului, acesta s-a vazut nevoit sa comita un fault, intr-o zona periculoasa la 20 de metri de poarta iar Giovinco a batut excelent lovitura libera iar scorul avea sa devina 1-1. In repriza a doua rossoneri se comporta bine si rateaza multe ocazii dar din pacate nu reusesc sa inscrie. Milan a avut o ocazie mare de gol in minutul 87, Niang lovind cu capul o minge venita dupa o centrare din flancul stang, trimisa de De Sciglio.Scorul avea sa se incheie 1-1 dupa 90 de minute de joc.

In minutul 5 de prelungire Mexes face o greseala copilareasca iar Vucinic profita si inscrie iar scorul avea sa devina 2-1 pentru torinezi. In a doua repriza de prelungiri Montolivo reuseste sa suteze pe poarta dar insa Storari se opune iar cateva minute mai tarziu Traore are un sut puternic iar mingea se incapataneaza sa intre in poarta.

Scorul se termina 2-1 pentru Juventus dupa un meci cu multe faze de poarta iar obiectivul Milanului se duce pe apa sambetei.

42 thoughts on “Juventus – AC Milan 2-1.Obiectiv ratat de rossoneri”