Ibrahimovic poate fi suspendat intre 2 si 4 etape

Minutul 84 din Fiorentina – AC Milan: Ibrahimovic primeste rosu direct pentru injurii aduse arbitrului de linie care i-a refuzat un aut cateva secunde mai devreme. Scorul era de 1-2 si Fiorentina spera la un egal dupa ce la inceputul reprizei secunde fusese iertata de acelasi Ibrahimovic in doua ocazii. Suedezul nu reuseste sa il inviga pe Boruc in doua situatii de unu contra unu trimitand balonul putin pe langa poarta in ambele faze.

Ibrahimovic poate primi intre 2 si 4 etape de suspendare. Suedezul avea deja un galben care l-ar fi constrans oricum la o etapa de suspendare la care se aduca cel putin inca o etapa de suspendare pentru cartonasul rosu. Numarul de partide in care suedezul va lipsi va fi stabilit in functie de raportul arbitrului. Se pare ca cel mai probabil, Ibrahimovic va primi 2 etape de suspendare. Asta inseamna ca va lipsi in meciurile cu Brescia in deplasare si Bologna acasa.

22 thoughts on “Ibrahimovic poate fi suspendat intre 2 si 4 etape”