FC Barcelona – AC Milan

Camp Nou din Barcelona gazduieste in aceasta seara,incepand cu ora 21:45 partida retur contand pentru calificarea in sferturile de finala ale UEFA Champions League.Meciul va pune fata in fata echipa locala,FC Barcelona si vicecampioana Italiei,AC Milan.

Barcelona va miza pe un sistem 4-3-3 foarte ofensiv,acesta devenind in unele momente chiar 4-3-3,in timp ce Milanul va ataca la inceput si treptat va incerca sa loveasca mortal pe contre,asa cum a facut-o de atatea ori.

Echipa probabila a Barcelonei: Valdes РAlves, Pique, Puyol, Alba РXavi, Busquets, Iniesta РPedro, Messi, Villa (Alexis)

Echipa probabila a Milanului: Abbiati-Abate,Mexes,Zapata,Constant-Flamini,Ambrosini,Montolivo-Niang,El Shaarawy,Boateng

Meciul incepe de la scorul de 0-2 in favoarea Milanului,care in aceasta seara va miza pe un mix de experienta si entuziasm,forma buna a ghanezului Boateng,agilitatea si simtul golului pe care micul Faraon le poseda alaturi de explozia de viteza a lui Niang se pot dovedi arme letale in confruntarea care va decide sfert-finalista UCL.

In 7 meciuri jucate in Liga Campionilor,AC Milan a reust sa adune 11 puncte,avand un golaveraj de 9-6,in timp ce catalanii au reusit sa adune 11 puncte,avand in golaveraj de 11-7 in tot atatea partide.

Meciul poate fi urmarit pe Digisport1.

Speram sa vedem un meci frumos,iar la final,sa ne bucuram ca suntem in sferturi! Forza Milan! Undici leoni,oggi piu che mai!

P.S.:Am sa revin pe parcurs cu link-uri unde sa poata vedea meciul si cei care nu au acces la DS.

164 thoughts on “FC Barcelona – AC Milan”