Coppa Italia : Juventus – AC Milan LIVE

Miercuri seara de la ora 21.45 Milanul se dueleaza cu campioana Italiei. Aceste meciuri dintre Juventus si Milan atrag mereu atentie pe stadioane dar si in fata micilor ecrane milioane de iubitori ai sportului rege.In acest sezon, pe langa meciurile din Serie A, rossoneri si bianconeri se infrunta si in Cupa Italiei, in sferturile competitiei. Rossoneri s-au calificat mai departe dupa victoria scor 3-0 din optimile de finala, in timp ce Juventus a castigat cu Cagliari la diferenta minima de scor, 1-0.

Gruparea ,,rossonerra” are ca obiectiv in acest moment castigarea cupei italiei unde ii lipseste de multa vreme acest trofeu sau mai bine zis de un deceniu. Sezonul trecut cele doua formatii s-au intalnit in Cupa, atunci torinezii avand de castigat. In mansa tur a semifinalelor Juve s-a impus pe San Siro, scor 1-2, iar pe Juventus Stadium scorul a fost egal, 2-2 dupa prelungiri.

Formatii probabile :

Juventus : Storari – Barzagli, Caceres, Bonucci – Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Peluso – Vucinic, Giovinco.

AC Milan : Amelia – De Sciglio, Mexes, Acerbi, Constant – Montolivo, Ambrosini, Emanuelson – Boateng – Bojan, El Shaarawy