Cesena – AC Milan 1-3. Antrenament pentru Juve

AC Milan castiga fara mari dificultati meciul impotriva Cesenei. Meciul este rezolvat inca din minutul 27 cand Emanuelson duce scorul la 0-2 dupa ce inainte cu 2 minute Muntari deschisese scorul profitand de o greseala a lui Antonioli. Cesena nu este in stare sa puna in pericol poarta lui Abbiati asa ca Milan inchide definitiv partida la 5 minute dupa pauza cand Robinho, lansat in careu de Abate, suteaza la coltul lung si inscrie.

Cesena reuseste totusi sa inscrie in minutul 75 dar golulu gazdelor este o slaba consolare si nu pune in pericol rezultatul partidei. Muntari inscrie la debutul sau in tricoul rossonero si al cum a jucat, se anunta o achizitie importanta pentru Allegri. Meciul cu Cesena a fost un antrenament bun, mai ales ca saptamana viitoare vine derby-ul cu Juventus.