AC Milan – Siena 2-1.Victorie extrem de importanta

AC Milan a castigat primul meci din 2013 si spera din nou la locul 3,ultimul loc care duce in Liga Campionilor.

Dupa o prima repriza fara faze de poarta totusi El Shaarawy a fost cel mai periculos om de pe teren in primele 30 de minute iar la pauza scorul avea sa fie un 0-0 sec.

In cea de-a doua parte Milanul tremura serios dupa o ocazie a lui Alessandro Rosina in minutul 55 insa dupa 12 minute mai tarziu Allegri face o mutare excelenta si il inlocuieste pe Nocerino cu Bojan si reuseste sa marcheze iar scorul avea sa fie 1-0.Cu aproape 10 minute inainte de final, Pazzini a obtinut o lovitura de la 11 metri pe care a transformat-o excelent.Siena a redus din diferenta in minutul 87 printr-o lovitura de cap a lui Paolucci,cu 3 minute inainte de final iar scorul ramane 2-1 pentru ,,rossonerri”.

Rossoneri au obtinut 3 puncte foarte importante, intr-o etapa in care majoritatea rivalelor au pierdut puncte.

28 thoughts on “AC Milan – Siena 2-1.Victorie extrem de importanta”