AC Milan – Lazio 3-0. Diavolul milanez urca pe locul 3.

Rossonerri s-au descurcat si fara Mario Balotelli fiind incert pentru aceasta partida cu Lazio,castigand cu scorul de 3-o fara prea mari batai de cap.Pazzini reuseste o ,,dopietta”.

Meciul a inceput furibund dupa primele 10 minute dupa ce si Milan si Lazio au impartit cate o ocazie prin El Shaarawy min 3 si Flocarri min 4.Cateva minute mai tarziu Candreva primeste cartonasul rosu dupa o intrare asupra lui El Shaarawy in afara careului.Ocaziile curg pe banda rulanta la poarta lui Marchetti,iar in minutul 40 Giampaolo Pazzini reuseste sa deschida scorul iar Milanul trece in avantaj. In minutul 44 K.P Boateng reuseste sa majoreze scorul la 2-0 iar rossonerii par sa rezolve meciul inca din prima repriza.In minutul 60 Stefan Radu greseste, iar Pazzini duce scorul la 3-0.

Milanul urca pe locul 3,ultimul loc care duce in Champions League.

hi-res-162967637_crop_650x440

58 thoughts on “AC Milan – Lazio 3-0. Diavolul milanez urca pe locul 3.”