AC Milan – Lazio 1-1. Kaka inscrie un gol spectaculos dar insuficient.

AC Milan avea nevoie mare de victorie dar din evolutia acestui meci nu se putea scoate mai mult de o victorie pentru rossonerri.Balotelli a tras primul şut pe poartă după doar două minute, însă Marchetti a reuşit să respingă. Kaka, din interiorul careului, a trimis puţin alături, iar Montolivo a semnat ultima fază a primei părţi cu un şut de la distanţă.După pauză, Kaka a marcat primul său gol de la revenirea la Milan cu o execuţie magistrală din afara careului, însă avea să fie singura realizare a rossonerrilor.Lazio a restabilit egalitatea prin Ciani, care a reluat cu capul centrarea lui Candreva din partea dreaptă.

După acest egal, Milanul rămâne în afara Europei – rossonerii  se afla pe poziția a 10-a, cu 12 puncte.AC Milan v SS Lazio - Serie A

6 thoughts on “AC Milan – Lazio 1-1. Kaka inscrie un gol spectaculos dar insuficient.”