AC Milan – Barcelona 1-1. Un rezultat care multumeste ambele echipe.

AC Milan și Barcelona au remizat, marți seară, scor 1-1, în etapa a treia din Grupa H a UEFA Champions League, după opt luni de la sfertul de finală în urma căruia “diavolii” au părăsit competiția în sezonul trecut.Golurile au fost marcate de Robinho (9), respectiv Lionel Messi (23).

Fără Mario Balotelli printre titulari, milanezii au început foarte bine și, după un gol anulat al lui Muntari, pentru un offside evident (6), au reușit să deschidă scorul prin Robinho, după o fază 100% braziliană și ex-“galactică”.În al nouălea minut de joc, șeptarul rossonerilor a recuperat o minge după o neînțelegere a apărătorilor catalanilor, l-a deschis pe Kaka în stânga, iar fostul Balon de Aur i-a retrimis la 11 metri, după ce a pătruns în careu. Robinho a finalizat cu latul, marcând primul său gol în actualul sezon de UEFA Champions League.Imediat, oaspeții au început jocul bine cunoscut, iar avantajul “diavolilor” nu a durat mult. Lionel Messi a punctat din centrul careului, după ce a rezistat unui atac din spate al lui Zapata.

Meciul s-a încheiat 1-1, iar Barcelona și AC Milan rămân pe primele două locuri în Grupa H din UEFA Champions League.

images

18 thoughts on “AC Milan – Barcelona 1-1. Un rezultat care multumeste ambele echipe.”