AC Milan – AS Roma 2-2. Meci superb dar fara victorie pentru Milan.

AC Milan a ajuns la şase meciuri consecutive în toate competițiile fără victorie pe teren propriu. Echipa lui Massimiliano Allegri a remizat pe San Siro cu AS Roma, la capătul unui meci spectaculos.

DV1596057.512Capitolinii au deschis scorul în minutul 13, atunci când Destro a reluat în poartă din pasa lui Strootman. Emmanuelson putea egala în minutul 29, însă De Sanctis a respins în corner. Portarul oaspeţilor nu s-a mai putut opune însă la reluarea lui Zapata de la jumătatea primei reprize,brazilianul Gabriel l-a faultat în careu pe Gervinho, iar Strootman a făcut 2-1 din penalty.Milanul a egalat peste patru minute, prin Muntari.Balotelli și Gervinho au ratat ocazii monumentale după minutul 90, iar partida de pe San Siro s-a încheiat la egalitate 2-2.

3 thoughts on “AC Milan – AS Roma 2-2. Meci superb dar fara victorie pentru Milan.”