Category Archives: Video

Rezumatele video ale meciurilor disputate de AC Milan. Materiale video AC Milan cu cele mai frumoase meciuri ale rossonerilor

AC Milan – Catania 1-0. Milanul urca pe locul 8 si inca mai spera la un loc de Europa.

AC Milan se apropie de locurile ce duc în Europa League după ce a bifat al patrulea succes consecutiv.

Meciul a inceput bine pentru Catania  ,Barrientos a ratat două ocazii în debut de meci, în minutele 9 și 13. Totuși, AC Milan a deschis scorul în minutul 23, când Ricardo Montolivo a prins un șut fantastic de la peste 30 de metri și a marcat al treilea său gol în acest campionat.I.n minutul 59, cei de la Milan au fost aproape de golul etapei. Balotelli i-a pasat lui Mexes, iar francezul a trimis puțin peste poartă din semifoarfecă.

bvc

Meciul se incheie 1-o pentru ,,rossonerii” si se apropie la 5 puncte de Internazionale. Etapa urmatoare AC Milan joaca pe teren propriu in fata celor de la Livorno.

Genoa – AC Milan 1-2. Trei victorii consecutive pentru ,,diavolul milanez”.

AC Milan a început să iasă din criză dupa un nou succes, 2-1 în deplasare la Genoa.

Echipele de start :

Genoa : Perin – Burdisso, De Maio, Marchese – Motta, Bertolacci, Sturaro, Antonelli (83 Konate) – Fetfatzidis (82 Calaio), Gilardino, Sculli (69 Centurion).

Continue reading Genoa – AC Milan 1-2. Trei victorii consecutive pentru ,,diavolul milanez”.