Urmatoarea oprire: Lecce

Cea de-a 2 a jumatate a campionatului va incepe pentru Rossoneri pe terenul stadionului Via del Mare in deplasare la Lecce, pe data de 16 ianuarie. Pana in prezent echipele s-au confruntat de 17 ori pe acest stadion, 9 meciuri terminandu-se cu scor egal, unul cu victoria Lupilor si 7 castigate de Milanezi.

Ultimul meci dintre cele doua echipe ne duce inapoi in sezonul 2008-2009, cand Ronaldinho era cat pe ce sa aduca victoria echipei, dar Esposito a egalat in minutul 93, meciul terminandu-se cu scorul de 1-1. Singura victorie a Lupilor a avut loc in sezonul 2005-2006, cand Rossoneri se luptau cu Juventus pentru titlu, Konan marcand pentru echipa sa golul decisiv din minutul 54.

Ultima victorie a Milanului de pe Via del Mare a fost in ianuarie 2002, cand echipa lui Carlo Ancelotti a castigat cu scorul de 1-0 datorita lui Josè Mari. Ultimul egal a fost in sezonul 2004-2005 cand Rossoneri conduceau cu 2-0 prin golurile marcate de Kaladze si Shevchenko, dar Lecce a reusit sa echilibreze situatia datorita lui Konan si Vucinic.

Autor articol: Joa.

8 thoughts on “Urmatoarea oprire: Lecce”

Se mai intampla sa gresesti πŸ™‚

2. balonur de aur ar fi trebuits a ajunga la snider de la inter pentru ca a castigat tot ce se putea castiga si a jucat si finala campionatului mondial marcand 4 goluri in tot turneul
    messi a luat campionatul in spania si cam atat
    e mizerabil de nedrept

1. nu cred ca ar trebui sa se dea balonul de aur pe cate trofee ai castigat ci pe cat de bun esti. snejder dupa cm nu a mai jucat nimic. si cum probabil ultima impresie conteaza… oricum sper sa nu cadem prea repede cu barca ca la ce aparare avem tare mi-e ca iese rau.
      despre meciul cu lecce cred ca vom bate. probabil va reveni si nesta, plus ambrosini, deja va fi mai bine.

3. au batut pe olimpico si sunt cu cutitul la os, joaca acasa iar noi suntem in pioneze, asa ca numai passegiatta nu va fi

1. au batut cu BULAN MAXIM pe lazio nu ca au fost mai buni.
      Statistica nu-i de partea noastra dar nici sa tremuram in fata unei echipe ce se chinuie sa scape de serie B .
      Fata de alti ani avem echipa si jucatori mai buni.
      Nu vad de ce nu ar trebui sa fiu optimist atata timp cat Milan a revenit de la 1-3 la 4-4 .
      Daca conduceam noi cu 3-1 si se termina 4-4 atunci chiar era o problema.