Rezumat PSV-Milan 1-1

PSV_Milan

Milan obtine un egal in deplasarea de la Eindhoven,rezultat ce o face favorite in vederea calificarii; insa dupa ce s-a vazut aseara,returul va fi unul foarte dificil cu acesti olandezi entuziasti.

Meciul incepe cu o ocazie a PSV-ului chiar in primul minut,si cu un asediu al acestora la poarta rossonerilor. Profitand insa de o greseala,Abate fura mingea si da o centrare foarte buna lui El Shaarawy,care deschide scorul in minutul 15,iar la faza imediat urmatoare Balotelli trimite in transversala. Repriza continua cu o posesie a olandezilor,Abbiati salvand Milanul de multe ori.

Dupa pauza,Milanul pare a se obisnui cu atmosfera si arata o alta fata,ratand insa din diverse pozitii. Tot in minutul 15,al celei de-a doua reprize, Abbiati respinge o minge in fata,iar Matavz nu rateaza din cativa metri. El Shaarawy,Mexes si Poli au si ei ocazii pana la final,dar rezultatul ramane 1-1 si anunta un retur foarte interesant.

MILAN: Abbiati; Abate, Mexes, Zapata, Emanuelson; Montolivo, de Jong(Poli), Muntari; Boateng(Niang), Balotelli, El Shaarawy

PSV-Milan 1-1 (60’ Matavz/15’ El Shaarawy)

7 thoughts on “Rezumat PSV-Milan 1-1”

1. Frumos meci a fost aseara,frumos au jucat shi jucatorii Milanului in primul mci oficial in comparatie cu jocul bun al celor de la PSV care joca deja a cincilea daca nu ma gresesc meci oficial,shi sunt deprinsi de noile circumstante.
    P.S. Sistema de notare a jucatorilor dupa meci va fi ? Era foarte interesant inainte cu sitema de notare,acum un pic mai slab.

2. De sar pune din nou in vigoare notarea jucatorilor shi sar mai pune lotul cu jucatoriii (macar numele,numarul,foto) atunci sar alatura mai multi fani ,opinii ,shi nishte maini ajutatoare lui @pyro pentru a intretine syte-ul 🙂

3. @Vladik_ACM vreau sa-ti spun de mult frate, esti fan mare Ac Milan, se vede asta, dar imbunatateste-ti te rog din suflet gramatica aceea pentru ca scrii lucruri interesante dar cand vad cum le scrii, evit sa citesc ! Te rog ia in calcul ce-ti spun.

4. @Weisz ok ,o sa ma starui sa nu gresesc, fiindca ”graba strica treaba” deseori scriu in graba si de asta se primeste greselile nedorite.

5. cine spunea ca meciu asta e usor,si ne calificam fara probleme,s-a inselat,psv ramane o echipa buna,chiar as vrea sa vad cativa jucatori de acolo in tricoul Milanului
    ps.ce jucator e griezmann de la sociedad,ce bun era de luat,pana nu costa 30 de milioane

6. @Vlad Eu incerc sa mai contribui atat la site,cat si la pagina de FB,cu ce am dreptul,cu articole. Si sunt si altii care o fac. Dar notele jucatorilor si lotul,doar pyro le poate face in momentul asta.