Rezultate la pauza Serie A etapa 18. Juventus si Fiorentina in avantaj

Rezultate la pauza Serie A etapa 18

• Chievo – Inter 0:1 – Balotelli inscrie inca din minutul 12 pe contraatac. In rest meciul este destul de echilibrat. A doua repriza ne aduce un fotbal urat, dur si foarte incrancenat cu multe cartonase galbene si greseli individuale. Ambele echipe au cate o mare ocazie de gol. Chievo reclama un pentalty neacordat la hent in careu comis de Quaresma in minutul 95.
  • Parma – Juventus 1:2 – Juventus inscrie dintr-o lovitura de la coltul terenului in minutul 3 prin H. Salihamidzic. Trezeguet se accidenteaza in minutul 17 si nu mai poate continua partida, fiind inlocuit de Amauri. Parma egaleaza prin Amoroso dupa o centrare perfecta venita de la Damiano Zenoni. Amoroso este in mare forma si mai rateaza doua mari ocazii de gol. Juventus revine in avantaj prin autogolul lui Castellini dupa un corner executat de Diego.
  • Atalanta – Napoli 0:1Quagliarella deschide scorul in minutul 7 cu un sut plasat din afara careului.
  • Bari – Udinese 1:0 Meggiorini inscrie din assistul lui Almiron in minutul 4.
  • Cagliari – Roma 0:0 – Gazdele au fost periculoase prin Lazzari, in timp ce Roma a avut o ocazie cu Julio Baptista.
  • Catania – Bologna 0:0 – Nimic interesant, doar o bara a lui Izco.
  • Lazio – Livorno 0:1 – Surprinzator Livorno deschide scorul in minutul 7 prin M. Bergvold.
  • Sampdoria – Palermo 1:1 Cavani inscrie in minutul 40 dupa o pasa a lui Liverani. Sampdoria egaleaza in minutul 42 prin Cassano.
  • Siena – Fiorentina 0:3Krøldrup deschide scorul in minutul 15 dupa un corner executat de Vargas. Fiorentina isi dubleaza avantajul prin golul lui Santan, dupa o lovitura libera executata de Mutu. Fiorentina inchide definitiv meciul prin golul lui Gilardino in minutul 36.
  • Milan – Genoa 0:0 – Meciul se va disputa de la ora 21:45.