Parma – AC Milan 4-5. Meci spectaculos pe Ennio Tardini.

Milan a reusit sa castige si sa acumuleze sase puncte dupa 2 meciuri. Rossoneri au deschis scorul prin noua achizitie Bonaventura in min 25, dar dupa doua minute  fostul jucator al Milanului Cassano restabileste egalitatea,Oaspeţii a preluat din nou conducerea datorita golului semnat de Honda . Milanezii s-au desprins la 3-1 până la pauză graţie reuşitei lui Menez, dintr-un penalty pe care îl obținuse tot el.

Parma a redus din diferenţă prin Felipe iar apoi Milan a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Bonera. Chiar şi aşa rossonerii au punctat din nou, prin De Jong, care a dus scorul la 4-2 în favoarea milanezilor. Parma nu avea sa se lase si marca prin Lucarelli in min 73, Felipe a văzut la rândul său cartonaşul roşu. Mattia De Sciglio a trimis o pasa catre Diego Lopez, iar acesta a ratat intalnirea cu mingea si scorul avea sa se incheie 5-4 pentru ,,diavoli”.