Parma – AC Milan 3-2. Rossonerri sufera o noua infrangere.

Milanul este invinsa in ultimul minut de joc si coboara pe locul 10. In minutul 11 Marco Parolo reuseste sa inscrie in poarta tanarului Gabriel iar inainte de pauza Antonio Cassano duce scorul la 2-0 pentru Parma. In partea secunda Mario Balotelli este schimbat de Alessandro Matri iar dupa cateva minute reuseste sa inscrie primul sau gol pentru Milan.dupa doua minute ,,diavolli,, egaleaza prin Matias Silvestre. In minutul 94 Parolo inscrie dintr-o lovitura libera dupa un sut puternic.

AC Milan coboara pe locul 10, si ultimul loc care duce intr-o compettie europeana este la o distanta de 7 puncte.

Marco Parolo (R) of Parma FC celebrates with his team-mate Nicola Sansone

7 thoughts on “Parma – AC Milan 3-2. Rossonerri sufera o noua infrangere.”

1. Asta este sunt profund dezamagit. Nu cred ca mai avem sanse la loc de Champions League.

2. sezon ratat nu mai avem nici o sansa la loc de champions league ne resemnam Napoli Juvesntus Fiorentina Inter Roma sunt prea departe si e greu sa le mai ajungem . eu nu inteleg dc doar la milan sunt an de an zeci de accidentari

3. Un meci in care am fost furati de arbitrii cala usa cortului. Nu poti sa arbitrezi in asa hal. Au fost 3 penalty-uri neacordate, lovitura libera din care au marcat in ultimul minut a fost batuta cu 10 metri mai in fata etc. Nu poate nici o echipa din lumea asta sa joace contra arbitrului. Nu ai cum. AC Milan o jucat bine, o dominat meciul, o avut ocazii de gol si…degeaba. Am gresit in aparare de 2 ori si am fost penalizati imediat. Am avut o gramada de situatii clare de a marca. Si nu trebuia scos Balotelli, trebuia introdus de la inceput Kaka, nu trebuia introdus Constant cand il ai pe De sciglio etc. Allegri ii si el de vina. Ca de obicei.

4. Nu inteleg cum jucatori ca matri,constant .. exista la milan , nu inteleg !! Si jucatori de la echipa a doua daca luau si ii puneau in locul lor , jucau de n ori mai bine. Petagna ii da ceata lui matri si cand doarme. Urat ce se intampla la un club de calibrul Milanului !

5. Scuze pentru dublu post… linkul este invalid.

Allegri sold on eBay!

An angry Milan fan has put Massimiliano Allegri on eBay for €1. “For sale: Coach without ideas or character.”

The unusual step was taken by an irritated Rossoneri supporter who wrote up a detailed product description.

“For sale: Coach Allegri without ideas or character. We offer you a pointless Coach who doesn’t know how to train, can’t motivate players and only makes absurd substitutions at the 70th minute.

“He is specialised only in games against Barcelona. If you pay immediately, you’ll receive Mauro Tassotti for free.

“It’s a real deal!!!! We will not be held responsible for errors in manufacture.”

6. @Sheva imi ia cuvintele din gura,daca am ajuns noi fanii milanului sa facem revolte ca sa avem ceva bun in echipa atunci astai culmea! Si felicitări pentru Abbiati care la moment are 333 meciuri pentru AC Milan,mai mult decit vestitul G.Rossi cu 3 meciuri,și aseară i sa fost dat un premiu de la Berlusconi.Astazi daca nu scoate 3 puncte,si nul da afra pe Allegri atunci…………….