Livorno – AC Milan 2-2. Milanul nu poate sa lege doua victorii consecutive.

AC Milan n-a reusit sa lege doua victorii consecutive in Serie A. Dupa succesul de la Catania, echipa lui Allegri a terminat la egalitate, 2-2, meciul din deplasare cu nou promovata Livorno.

Livorno pierduse ultimele trei meciuri din Serie A fara sa marcheze vreun gol. Nou promovata si-a revenit insa in fata Milanului, chiar daca a fost condusa inca din minutul sapte, dupa golul lui Balotelli.Gabriel n-a mai avut insa ce face in minutul 26, la sutul din afara careului expediat de Siligardi. Balotelli a ratat prima mare ocazie a reprizei secunde, dar golul a cazut tot in poarta oaspetilor. Brazilianul Paulinho a punctat pentru 2-1.

Balotelli a marcat un gol de generic din lovitura libera. Golgheterul rossonerilor in acest sezon isi putea trece in cont tripla pe final de meci, dar transversala l-a salvat pe Bardi si Livorno-Milan s-a terminat 2-2.

Livorno - Milan

4 thoughts on “Livorno – AC Milan 2-2. Milanul nu poate sa lege doua victorii consecutive.”

1. Meritam sa castigam acest meci dar din pacate nu am putut.
    Suntem slabi sezonul asta de abia astept sa scapam de acest sezon negru dar ma tem ca va trece foarte greu.:(

2. Greu tare sa prindem un loc in primele 5, mai ales la cum se prezinta jocul in momentul de fata.

3. HAHAHA sa privim partea buna a lucrurilor, nu suntem cei mai prosti…Italia e pe cale sa nu aiba nicio echipa in optimile Champions League