Inter – AC Milan. Repriza a doua comentata la cald

Inter – AC Milan. A doua repriza comentata la cald.

Materialul este scris in timpul meciului asa ca va rog fiti indulgenti.

• intra seedorf in locul lui gattuso. buna miscarea lui leonardo.
  • massimo moratti a fost la vestiar in pauza.
  • inzaghi si huntelaar au iesit la incalzire.
  • dinho faultat de cambiasso dupa o combinatie buna cu seedorf. bate beckham si milito respinge in corner. din nou corner.
  • mare ratare! seedorf loveste mingea cu capul din 6 metri dar julio cesar are un reflex salvator.

• sut al lui ronaldinho milimetric pe langa poarta. hai ca se poate!
  • milan iese la atac si defensiva interului este in dificultate. inca o combinatie buna pirlo-seedorf-borrielo care nu reuseste sa agate mingea in careul mic.
  • primele 5 minute sunt ale milanului care ataca in continuu.
  • beckham a inceput sa centreze. si o face foarte bine.
  • seedorf a schimbat total fata milanului. participa la toate fazele de atac ale milanului.
  • inter reuseste sa incetineasca ritmul partidei.
  • milito scapa singur dar suteaza pe mijloc. milan scapa ieftin. meritul este a lui pandev care scoate din joc 4 milanezi inainte de pasa.
  • lovitura buna de cap al lui borriello dupa o centrare a lui antonini. prinde julio cesar.
  • inca o centrare buna a lui beckham pentru dinho dar brazilianul faulteaza in atac.
  • milanul foloseste foarte mult si foarte bine flancurile.
  • mare ratare a lui borriello. trimite cu capul din 6 metri peste poarta din centrarea lui beckham.
  • inca 30 de minute.
  • ambrosini merita un galben pentru un fault la maicon.
  • corner dupa un atac prelungit al milanului.
  • bara a interului! pandev rateaza singur cu dida lansat de milito in urma unui contraatac de manual al interului.
  • maicon se crede la campionatele mondiale de sarituri. arbitrul nu vede simularea si dicteaza lovitura libera pentru inter de la 20 de metri.
  • gol pandev dupa lovitura acordata in urma simularii lui maicon. inter –  ac milan 0-2.
  • hent comis de zanetti nevazut de arbitru la 20 de metri.
  • mare reactie a interului dupa inceputul bun de repriza a milanului.
  • seedorf suteaza mult pe langa de la 30 de metri.
  • se pare ca golul interului a distrus moralul milanului caruia nu ii mai iese nimic.
  • inca 15 minute. interul pare ca ar putea juca in 10 inca 2 zile fara sa primeasca gol.
  • intra jankulovki in locul lui antonini.
  • milanul plimba mingea inutil pe linia de 25 de metri.
  • sut total aiurea a lui jankulovski
  • intre huntelaar in locul lui ambrosini. milan risca totul.
  • ballotelli intra in locul lui milito.
  • milan ar trebui sa suteze mai mult. si cand spun milan ma refer la pirlo, dinho, seedorf sau beckham. nu jankulovski.
  • jankulovski pierde o minge la 30 de metri si balotelli suteaza pe langa poarta.
  • sut din voleu al lui ronaldinho mult peste poarta din pozitie buna.
  • pirlo suteaza mult peste poarta. se intampla ceva cu suturile milanului.
  • ronaldinho rateaza un penalty obtinut in minutul 90 de huntelaar. julio cesar l-a ghicit pe brazilian.
  • inter este cu 1 clasa deasupra milanului. o echipa de o forta incredibila care a rezistat 65 de minute in 10 oameni. felicitari campionilor!