Inter – AC Milan 1-0. ,,Diavolul” milanez rapus de ,,nerazzurri”

Duminică, în derby-ul oraşului Milano, echipa antrenată de Massimiliano Allegri a fost învinsă de Inter, cu scorul de 1-0, arătând că actuala criză este una profundă şi ajungând la doar patru puncte de zona retrogradării. christianabbiatihelplessvinter20131222_640x360 În prima repriză, jucătorii de la AC Milan au reuşit să se apere cu îndârjire, cu preţul a două cartonaşe galbene, văzute în minutele 26 şi 45 de Mattia De Sciglio, respectiv Kevin Constant. A doua jumătate a jocului a adus o luptă şi mai înverşunată, la propriu, soldată cu trei cartonaşe galbene pentru gazde şi două avertismente şi o eliminare în tabăra milanista.Unicul gol al partidei a fost marcat de Rodrigo Palacio, spre finalul meciului, în minutul 86.Milan a terminat partida în 10 jucători, după ce Muntari a văzut cartonaşul roşu în prelungiri. Antrenorul Massimiliano Allegri, sub conducerea căruia AC Milan a reuşit doar patru victorii în Serie A, a declarat că regretă evoluţia din această partidă a elevilor săi, dar că este încrezător în viitor: “Este o ruşine să pierdem derby+ul, dar avem multe meciuri în care putem recupera”. În ciuda evoluţiei extrem de slabe din campionat, în Liga Campionilor,

AC Milan s-a dovedit a fi aceeaşi grupare dârză din toţi anii, reuşind să se califice în optimile competiţiei. După înfrăngerea cu Inter, AC Milan coboară pe locul 13 . Aşa au arătat echipele in derby de la madoninna:

Inter (3-5-1-1): Handanovic – Campagnaro, Rolando, Juan Jesus – Jonathan, Zanetti, Cambiasso, Taider, Nagatomo – Guarin – Palacio AC Milan (4-3-1-2): Abbiati – De Sciglio, Zapata, Bonera, Constant – Poli, De Jong, Muntari – Saponara – Kakà, Balotelli

One thought on “Inter – AC Milan 1-0. ,,Diavolul” milanez rapus de ,,nerazzurri””

1. e ori rapus ori pus la pamant…
    daca atat ai inteles tu din prima repriza nu te mai uita la fotbal… sau macar nu mai scrie…