Hellas Verona – AC Milan 2-1. Debut cu stangul.

Înfrângere umilitoare pentru AC Milan în prima etapă din Serie A. Ajunşi la apariţia cu numărul 4.000 într-un meci oficial, “rossonerii” s-au împiedicat de nou-promovata Hellas Verona, scor 1-2. Eroul partidei a fost veteranul Luca Toni.

Gazdele au început cu patru brazilieni în primul “11”. Milan nu ştia ce o aşteaptă, mai ales după ce a deschis scorul în primul sfert de oră, prin Andrea Poli, după o pasă de geniu a lui Balotelli. A fost primul gol reuşit de jucătorul venit în această vară de la Sampdoria. Campionul mondial din lotul Veronei, Luca Toni, a egalat douăzeci de minute mai târziu. In a doua parte a jocului Luca Toni reuseste dubla in minutul 53. Milanul nu mai reuseste sa castige din prima etapa din sezonul 2010-11 impunandu-se impotriva lui Lecce cu 4-0.

luca-toni

4 thoughts on “Hellas Verona – AC Milan 2-1. Debut cu stangul.”

1. Vai, dar cum se poate sa spui asa ceva, nu a fost ziua noastra, ne-a furat arbitrul, noi am jucat bine, doar soarta nu a vrut sa castigam. :)) (glumesc)

2. Cred ca tot ce trebuia sa fie spus s-a spus. Nu ramane decat sa asteptam, sa speram, si sa vedem. Nu stiu de ce, dar daca Milan continua in felul asta, am senzatia ca o sa iasa prapad… Sper sa nu ne compromita capionatul aceasta situatie dificila.

3. Allegri trebe sa plece. Atata poate. Echipa joaca ca un cacat. AFARAAAA !!!!!
    MARS AFARA, JAVRA ORDINARA !!!!!

4. mai baieti de ce vorbiti prostii? atata poate Milan deocamdata nu are lot de cupe europene sa fim sinceri . la milan anu acesta mai sunt doar cativa jucatori de nivelul champions league Boateng Balotelli De Sciglio si El Shaarawy restu sunt panarame , ati ras anul trecut cand se vorbea de Chiriches uitati ca Milan nu are un fundas de nivelul lui :). pacat ca afemeiatu ala de Berlusconi isi bate joc asa de echipa asta acum sper sa traga toti bani cu el in mormant , Fiorentina cumpara pe Gomez , Napoli pe Higuain Juve pe Tevez si Milan pe Poli . nu inteleg ce cauta Montolivo in echipa mai mult rau face in meciul cu Verona 0 pe faza ofensiva si 3 gafe pe faza defensiva pai cand o sa ajunga asta la nivelu lui Pirlo? oricum sper sa intre Milan in CL sa mai aiba de unde sa fure cacatu asta cu jucatori liberi de contract nu o sa mai vedem primavara europeana never