Category Archives: Coppa Italia

ac milan in coppa italia. stiri, program, rezultate, comentarii, cronica meciurilor

Cupa Italiei : AC Milan – Sassuolo LIVE

AC Milan se va duela in aceasta seara cu Sassuolo pentru optimile de finala ale cupei italiei. Meciul este transmis de Digi Sport 3 de la ora 22.00

Milanul a pierdut in Serie A pe teren propriu scor 1-2 in fata celor de la Sassuolo iar in aceasta seara ,,rossonerii” spera sa treaca mai departe pentru a obtine biletele pentru Sferturile de finala.

Echipe probabile:

AC Milan (4-3-3): D.Lopez – Armero, Rami, Mexes, I.Abate – Muntari, N.de Jong, Montolivo – Bonaventura, Menez, Cerci

Sassuolo (4-3-3): Consigli – Longhi, Acerbi, Cannavaro, Vrsaljko – Blondini, Magnanelli, Missiroli – Floro Flores, Berardi, Zaza

24.07.13 TRO Sassuolo AC Milan 2 : 1

AC Milan – Udinese 1-2. Milanul spune adio cupei.

AC Milan a ratat sansa de a se califica in semifinalele cupei.Dupa primele 10 minute bune si un gol inscris de Balotelli in minutul 7, ,,rossonerri” nu s-au mai regasit pe tot parcursul meciului. Emanuelson provoaca un penalty in favoarea ,,friulanilor” in minutul 41, iar Luis Muriel inscrie pentru 1-1 la pauza.In partea a doua a meciului Udinese joaca tactic excelent, iar golul golul 2 vine in minutul 78 prin Nico Lopez. Scorul se termina 2-1 pentru Udinese iar visele lui Clarence Seedorf s-au spulberat.

AC Milan v Udinese Calcio - TIM Cup

Coppa Italia : AC Milan – Udinese LIVE

Maine seara de la ora 22.00 ,,Rossonneri” se infrunta cu Udinese in Sferturile de Finala a Cupei Italiei.

Seedorf are ceva probleme cu accidentarile, Bonera, Pazzini, El Sharaawy, Constant si Abate fiind indisponibili. De Jong si Montolivo vor evolua la inchidere, in timp ce Balotelli va fi sprijinit de o linie foarte ofensiva formata din Honda, Kaka si Robinho.

In campionat AC Milan a castigat cu 1-0 in fata celor de la Udinese,golul avea sa vina in minutul 46 prin slovenul Valter Birsa. Obiectivul in acest sezon pentru milanezi, este castigarea cupei pentru a ajunge in Europa League din sezonul urmator.

Formatii probabile :

AC MILAN : Abbiati – Emanuelson, Bonera, Zapata, De Sciglio – De Jong, Montoliv0 – Robinho, Kaka, Honda – Balotelli

UDINESE : Brkic – Domizzi, Danilo, Heurtaux, Douglas – Badu, Pinzi –  Pereyra, Maicosuel, Basta – Di Natale

Meciul va fi transmis pe Digi Sport 3 de la ora 22.00

AC Milan – Spezia 3-1. Meci facil pentru ,,rossonerri”.

Milanul castiga cu echipa din esalonul secund si reuseste sa se califice in Sferturile de finala a Cupei Italiei unde va da de Udinese.

AC Milan's Brazilian forward Robinho cel

Robinho deschide scorul in minutul 28,iar dupa trei minute  Milanul isi majoreaza avantajul la 2-0 prin Pazzini.In partea a doua Honda reuseste sa inscrie pentru prima oara in tricoul milanului. In minutul 67  isi face aparitia si Clarence Seedorf noul antrenor al ,,rossonerilor” care se imbratiseaza cu Adriano Galliani . In minutul 90 Ferrari inscrie golul de onoare pentru Spezia. Meciul se incheie 3-1 pentru AC Milan.

AC Milan – Spezia LIVE

In asteptarea lui Clarence Seedorf, cel care a fost anuntat ieri ca noul antrenor al Milanului, Kaka si compania vor incerca diseara sa se califice in sferturile Cupei Italiei, adversarul intalnit fiind la prima vedere unul facil.

Esecul suferit duminica cu 3:4 pe terenul lui Sassuolo i-a fost fatal lui Massimiliano Allegri, acesta fiind destituit dupa ce a dus-o pe AC Milan pana pe locul 11 in clasamentul din Serie A. In locul sau a fost confirmat ieri Clarence Seedorf, cel care a parasit-o pe Botafogo (acolo unde era jucator in activitate pentru a pregati echipa pentru care a evoluat timp de zece ani. Seedorf va debuta pe banca tehnica a Milanului doar in weekend, interimatul pentru acest joc fiind asigurat de Mauro Tassotti.

ac-milan-vs-spezia

AC Milan a obtinut o singura victorie in ultimele sase partide jucate in toate competitiile. Succesul a venit in precedentul joc de pe San Siro, 3:0 cu Atalanta. Aceea a fost prima victorie obtinuta de Milan acasa dupa nu mai putin de sase partide (cinci egaluri) in care Kaka si colegii sai n-au putut castiga pe San Siro.

Portari: Abbiati, Amelia, Gabriel;

Fundasi: Bonera, De Sciglio, Mexes, Rami, Silvestre, Zaccardo, Zapata;

Mijlocasi: Birsa, Cristante, Emanuelson, Honda, Kakà, Montolivo, Nocerino, Poli;

Atacanti: Pazzini, Petagna (nr. 37), Robinho,Balotelli.

Meciul va putea fi urmarit in direct, pe programul DigiSport 2 HD, incepand cu ora 19:00.