Ajax – AC Milan LIVE

Pe Amsterdam Arena cu incepere de la ora 21:45 echipa gazda Ajax Amsterdam o intalneste pe AC Milan. Cele doua echipe sau intalnit de 8 ori pana acum balantul fiind 3 victorii Ajax, 2 egaluri si 3 victorii Milan. Pe teren propriu Ajax a castigat odata , Milan odata si 2 intalniri sau terminat la egalitate.In prima runda Ajax a fost umilita la Barcelona cu scorul de 4-0 intr-un meci in care oaspetii au ratat un penalty.

AC Milan incepe acest meci de pe locul 2 dupa ce in prima etapa a castigat pe teren propriu impotriva echipei Celtic cu scorul de 2-0. In campionatul intern Milan trece printr-o perioada nefasta avand in 6 meciuri 2 victorii, 2 egaluri si 2 infrangeri. In acest sezon Milan a jucat 5 partide in deplasare reusind o victorie, o infrangere si 3 egaluri din care unul in playoff-ul ligii pe terenul lui PSV.

Formatii probabile:Luca+Antonini+AC+Milan+v+AFC+Ajax+UEFA+Champions+2qna0tHGACal

Ajax: Cillessen – Blind, Denswil, Moisander, Rhijn – Duarte, Poulsen, Jong – Fischer, Sightorson, Bojan

AC Milan: Abbiati – Zaccardo, Zapata, Mexes, Emanuelson – Nocerino, De Jong, Muntari – Robinho – Matri, Balotelli

39 thoughts on “Ajax – AC Milan LIVE”

1. Matri gol ?:))))) mai rar
    pe bune Zaccardo titular?
    Poli pe banca?
    Asta e retardat?

2. nu vine sub nicio forma Casillas, mai bine joaca 15 meciuri pe sezon la Real decat sa fie titular la Milan….Milan nu mai prezinta interes pt marii fotbalisti, salariile sunt mici, si din mom ce ne zbatem sa ajungem in europa league, nu stiu ce fotbalist ar veni aici ( in afara de cei care sunt fani Milan )

diseara cred ca batem, dar oricum va fi un meci chinuit

3. ceeeeeeeeeeeeee?????????????????????vatsi palit la kap oameni buni???????????casillas la milan??????aaa sau asta tot e o gluma gen guardiola sau suarez la milan?:D

4. Interesanta formatie 4 3 3 cu Montolivo pe dreapta..sa vedem ce va iesi

5. sa mai arunce dinti de cal o minge in teren,poate asa atigem si milan varza””
    hahaha

6. Mai in gluma,mai in serios,nu stiu daca portarul lui AJAX mai este in poarta ..sau o arde cu o bere si o punga de seminte .
    Cu BARCA se va juca ungureasca”” haaaaaaaaa

7. posesie la pauza Ajax 70 % Milan 30 % ocazii de gol Ajax 5 Milan 0 suturi pe si spre poarta Milan 0 .incredibil ce poate sa faca Allegri asta din Milan 🙁

8. Pe Allegri nici dobitoc nu il pot numi, pentru ca l-as lauda. E ZERO barat acest antrenor.

9. Cum pizda masi e minutul 75, jocul echipei practic nu exista,ba chiar suntem dominati in unele momente, si BOUL asta de antrenor nu face nici o schimbare.Si asta nu-i prima data,nici a doua, se intampla deja de 3 sezoane.Nu inteleg pula mea, asta nu se uita la ceas, nu vede ce-i pe teren, nu are curajul sa faca schimbari sau ce pula mea.Chiar nu-l inteleg.Ma irita complet deja.

10. ce rost are sa joci asa? am si luat gol in minutul 90 asta e undeva exista dreptate in fotbal MUIE ALLEGRI da-ti demisia javra

11. si inca ceva s-ar putea sa nu trecem de grupe Ajax bate de doua ori ce Celtic noi o luam de doua ori de la Barceclona si noapte buna

12. Ce sa bata Ajax pe Celtic ma ce-ai esti bolnav 🙂 Stai sa vezi ce meci ia Ajax pe San Siro, asculta la baiatu’ 😉 SA VINA BARCELONA CA A LUAT STEAUA 4.

13. Penalty inventat de Balotelli..in serie a nu prea mai merg de astea..dar bravo lui macar avem un jucator ca lupta meci de meci

14. Jucam cu sclavii de la Barcelona peste 2 saptamani, asta inseamna cam asa : Abate – Zapata – Mexes – Constant / Montolivo – de Jong – Muntari / Kaka – Balotelli – El Shaarawy.

Fata de anul trecut cand le am dat 2-0, il avem pe Kaka in locul lui Boateng, Kaka e Rege. II SPARGEM PE FRAIERI !

15. Il avem si pe Balotelli chiar, ca a jucat Pazzini atunci. SHAME ON ME. Clar ii spargem pe fraieri 🙂

16. iar a mancat Milan4Ever ciocolata dupa ora 11, priviti cat entuziasm 🙂

in alta ordine de idei, Balotelli demonstreaza pentru a mia oara ca nu e de Milan (e muuuult mai bun)…Daca anu trecut El Sharaawy ne-a tinut in viata, anu asta Balo se dovedeste providential meci de meci

paziti-va, iar ne-o furam de la fraierii aia din catalunia

17. Deci nu imi vine sa cred cat santem de slabi,ce am fost si ce am ajuns,pe cei din conducere nu ii doare sufletul ca am ajuns echipa de europa league?

18. To all the Milan fans in the world. Let’s get together and sign this petition. It’s time for mister ALLEGRI to go.Everyone please sign this petition instead of just staying there and criticising ALLEGRI. Maybe we can make a difference. Please support it and let’s hope ALLEGRI will be fired. #fireallegri

Please post this link whenever you have the chance, Milan needs us!

19. Ce darmati pe site ul asta, nu pot sa cred, ei tin cu Milan da merg la victorie sigura a Barcelonei pe San Siro .. Sunteti niste darmati,in frunte cu Alex 😀

20. Europa League?! Nici aia nu mai e ce a fost, nu o mai castiga cam toata lumea, vezi bine anul trecut Chelsea, vreo 2 sezoane in ultimul an Atletico Madrid, echipa a caror victorii consecutive nu le mai tin numarul, imi e teama ca nici acolo n-am face mare branza.

Nu am stat sa analizez bine situatia, dar privind in ansamblu cu Torino am egalat in minutul 96, in min 86 inca era 2-0 pentru ei, cu Bologna in 92, minutul 88 era 3-1 pentru ei, cu Ajax in minutul 94… Cred ca , clubul ar trebui sa premieze serios la finalul sezonului fanii cardiaci ai milanului inca in viata.

In concluzie… Imi e dor de Nesta si Maldini, de Seedorf, Ambro si Gatuso, de Pippo… Sper sa mai reziste macar Abbiatti la Milan macar pana se trezeste conducerea caci mi-e teama sa nu vina vreun portar bezmetic sa ajung sa imi fie dor si de el…

21. “vreo 2 sezoane in ultimul an Atletico Madrid” – greseala mea – sorry, este cred ca pentru prima oara cand postez aici si n-am fost atent.

22. wow ce program nasol avem luna asta…juve udine barca parma si lazio ….:| ..

23. Cica ar vrea sa il vanda pentru ai aduce pe Honda sau Pastore,Kucka si un fundas cel mai probabil Vidic…