AC Milan – Udinese 2-1. Balotelli reuseste dopietta la debut.

balotelli_milan_udinese_ansaMario Balotelli a reusit o dubla in meciul cu Udinese care a dus Milanul pe locul 4 cu 40 de puncte.

Meciul a inceput bine pentru SuperMario unde putea sa inscrie in secunda 33 dar mingea a stres bara.Nebunia a izbucnit in minutul 25, cand Balotelli a deschis scorul, pentru ca peste alte 3 minute sa fie foarte aproape de 2-0. Rossoneri au condus ostilitatile pana la pauza, insa scorul a ramas 1-0.Din nefericire, la un contraatac al oaspetilor a venit golul egalizator, Pinzi marcand la prima ocazie notabila a lui Udinese in minutul 55.Cateva minute mai tarziu Balotelli putea sa o duca pe Milan la 2-1 sutand in bratele portarului.

In minutul 92 El Shaarawy este faultat in careu ,iar arbitrul le-a acordat lovitura de pedeapsa pentru ,,diavoli” .SuperMario executa penaltyul fara nicio emotie pe coltul stang iar scorul se incheie 2-1 pentru ,,rossoneri”.

6 thoughts on “AC Milan – Udinese 2-1. Balotelli reuseste dopietta la debut.”

1. Daca omul se tine de treaba in teren,cei doi(balo si faraonul),vor forma unu dintre cele mai bune cupluri de atacanti.mi’ar place si un santon in vara. . .

2. Ai dreptate Shephan.
    Eu unul cand il vad pe Balotelli in tricoul lui Milan, vad un fel de Ibrahimovic (un lider, cu tupeu, mai greu de controlat), insa mi se pare mai cumpatat putin mai cerebral decat era la Inter si Manchester City. Speram sa nu dezamageasca.

3. @Milan90 Mie mi se pare o tampenie sa-l compari pe Ibra cu Balo, nu zic ca nu-i bun italianul, dar lider si jucator ca Ibrahimovic (cand are chef de joc) in atac nu vei mai gasi prea curand. E foarte bun italianul, dar sclipirea si ingeniozitatea suedezului sunt de neegalat. Totusi, cred ca Balotelli va face treaba mai buna decat a facut Ibrahimovic, cu toate ca suedezul in foarte multe meciuri a fost singurul care facea treaba, cu toate ca mai mult dormea; ambitia pe care o avea el nu prea o vezi in zilele noastre.
    Din punctul meu de vedere, Ibrahimovic a fost cel mai bun atacant al lui Milan din ultimele decenii (chiar mai bun decat Shevchenko; cu toate ca multi ma vor huidui) si va fi greu sa mai ajunga unul ca el la echipa.
    Traiasca nebunia lor si fie ca Milan sa ajunga o echipa de jucatori tineri, cu ambitie si sa se integreze ca o familie.

4. @Jermelescu. Eu am zis ca il vad “UN FEL DE…”. Nu am zis ca il vad mai ceva ca Ibra. Ai dreptate in mare parte in ceea ce ai scris tu acolo. Ibra nu a luat niciodata balonul de aur pentru ca nu au vrut poponarii de la mafia europeana aka UEFA.

5. UEFA/Fifa/Blatini sunt niste povesti, ca trofeele de altfel. Imediat ajunge sa se dea si Nobelul pe blat si le-am vazut pe toate.