AC Milan – Udinese 0-1. Notele jucatorilor

Rossonerri nu reusesc sa castige nici in cupa italiei impotriva modestei Udinese. Leonardo a decis sa isi odineasca titularii si sa isi testeze rezervele intr-un meci oficial. Inutil sa mai spunem ca linile secunde rossonere au esuat lamentabil, pierzand mult mai clar decat o arata scorul.

• Abbiati – 7.5. Salveaza in nenumarate randuri echipa de la umilinta.
  • Zambrotta – 5.5. Inca nerefacut si din ce in ce mai batran. La un moment dat se descurca excelent in banda stanga, dribleaza 3 aparatori si intra in careu. Mult spatiu liber in fata, multi coechipieri in careu asteptand centrarea. Incearca un sut-centrare pe jos. Rezultatul? Mingea se scurge incet ca un melc satul de viata catre primul aparator. Trist.
  • Bonera – 4.0. Daca in seara asta a jucat la capacitate maxima, nu are fata nici macar de Serie B. Di Natale face ce vrea cu el. Stiu ca suna aiurea, dar sper sa nu fie inca refacut fizic, pentru ca un jucator care are astfel de evolutii la 100% nu e de Milan.
  • Kaladze – 4.5. Georgianul este un om generos pe teren. Nu isi ataca adversarii, le da spatiu de manevra, face tackling-uri in reluare, ba chiar mai lasa niste spatii si pentru mijlocasi. Totusi, si asta este un compliment pentru Kaladze, a jucat mai bine ca Bonera.

• Antonini – 5.0 – A pierdut mingea la golul oaspetilor. In rest a jucat decent. Nu putem da vina numai pe Antonini pentru infrangere, la cate ocazii a avut Udinese primeam gol(uri) oricum.
  • Flamini – 5.5 – Da impresia ca de multe ori alearga in gol in faza de aparare, iar in cand urca in atac nu are destula incredere in el sa avanseze cu mingea la picior.
  • Gattuso – 5.0 – Nu stiu ce s-a intamplat cu el. Nu mai joaca nimic de ceva vreme. Sper sa nu ajungem sa il regretam pe Emerson.
  • Jankulovski – 5.0 – Jur ca nu stiam ca joaca pana in minutul 50. Poate am fost eu neatent.
  • Di Gennaro – 5.0 – Nu se intelege deloc cu Inzaghi si Huntelaar si nici nu are curajul si tehnica sa ia actiunile pe cont propriu.
  • Huntelaar – 6.0 – Lupta cat poate. Nu are mingi jucabile. Din cauza putinelor meciuri disputate nu s-a integrat deloc in echipa si nu reuseste mai nimic. Are o ocazie in minutul 8 al reprizei secunde, dar este anticipat de Handanovici.
  • Inzaghi. – 6.0 – Nici el nu are nici o minge jucabila tot meciul.
Abbiati; Zambrotta, Bonera, Kaladze, Antonini; Flamini, Gattuso, Jankulovski; Di Gennaro; Huntelaar, Inzaghi.

5 thoughts on “AC Milan – Udinese 0-1. Notele jucatorilor”

1. bravo! bune notele, poate cu exeptia lui Gattuso care a jucat de maxim 4.5
    si huntelar cu inzaghi, as spune ca ai dat maximum, desi deobicei ii greu sa judeci doi jucatori de felul lor atunci cand echipa joaca atat de prost.

1. Huntelaar parca a mai miscat ceva, dar nu a avut nici un balon jucabil, poate in afara de pasa lui Di Gennaro din a doua repriza.

2. Kaladze a jucat bine, cu exceptia unei gafe cand ne-a scos Abbiati la Di Natele in prima repriza, in rest a avut interventii foarte bune. A fost cea mai placuta supriza a meciului, dupa Abbiati normal… asta pt ca georgianul nu mai joaca fotbal de un an. Deci e mult prea mica nota care i-a dat-o.
    Antonini a jucat si el bine, cu exceptia greselii de la gol.
    Inzaghi si Huntelaar au note foarte mari, mai mult de patru n-au cum sa aiba.

3. Sunt de acord cu milanello in privinta lui Inzaghi si Huntelaar! Trebuiau sa coboare sa isi faca rost de mingii, daca nu au primit… mai ales Huntelaar care e capabil de asta mai mult decat Inzaghi…

4. In orice caz milanul nu mai e ce era … jucatorii sunt din ce in ce mai varstnici si obositi, beckam nu joaca nimic la momentu actual, borrielo e in atac (il mai loveste mingea ocazional si da un gol), inzaghi are 36 de ani, favalli, kaladze se impiedica in aparare. Asta nu mai e echipa! Atata timp cat nu se investesc bani in acest club, nu poti sa ai pretentii sa joace la nivel de castigatoare a trofeului champions league. Sunt suporter milanez de ani buni … insa, daca vrem sa fim cea fost trebuie facute transferuri. Nu ne mai putem baza pe Inzaghi in atac, desi e unul din jucatorii mei preferati … nu ne mai putem astepta la mare lucru de la beckam cand e clar ca nu mai joaca nimic inafara de 2 centrari bune pe meci, nu ne putem apara cu fundasi precum favalli, bonera, antonini, kaladze. Asta e realitatea. Pana ce berlusconi nu va investi bani si va face mutari pe piata transferurilor sa ne multumim cu optimile champions league si locu 2-3 in Serie A.