AC Milan – Torino 1-1. Adil Rami inscrie primul sau gol in tricoul Milanului.

AC Milan s-a impiedicat pe San Siro in fata celor de la Torino dupa ce Milanul a avut ocazii de a inscrie golul victoriei dar nu au reusit sa izbuteasca.

2014_02_02_07_18_51

Pazzini a fost pentru prima oara titular dupa noua luni. A trecut pe langa deschiderea scorului ,dar Torino inscrie prin Immobile in min 18.Torino putea face 2-0 cu un sfert de ora înainte de pauza, dar Farnerud a ratat incredibil din centrarea superba a lui Cerci.Milanul a început perfect partea secunda și a egalat prin golul fundasului francez Rami.Robinho a trimis si el mingea în poarta în minutul 59, dar reusita a fost anulata pentru offside. Scorul se incheie la egalitate 1-1.

8 thoughts on “AC Milan – Torino 1-1. Adil Rami inscrie primul sau gol in tricoul Milanului.”

1. Frumos golul lui Rami..Immobile a trecut pe langa Bonera parca nici nu era acolo..A fost oleaca de offside sau mi s-a parut ?

2. parca avem posesia balonului buna, chiar se vede niscare-fluidizare a jocului, dar cind vine vorba de finalizarea actiunilor – sintem morti,
    nici nu stiu ce sa mai cred….ca n-om fi noi mai slabi decit Torino ?!

3. La Robinho se putea lasa faza.Normal se da credit atacantului in faze de 20 de cm.

4. Michael Agazzi va semna cu Milan!

Agazzi este in ultimele 6 luni de contract si a fost imprumutat de Cagliari la Chievo pana in vara.
    Se zvoneste ca Galliani a ajuns la un acord cu jucatorul si zilele ce urmeaza va semna contractul.

Din Iunie va fi jucatorul Milanului.

Sursa:milannews

5. Si atunci cand a jucat Milanul Cu Sassuolo a fost offside la Berardi, cativa cm, si tot s-a pus golul… 🙁

6. Un portar bun Agazzi trebuie sa scapam de Amelia ca nu mai gafe face.
    Despre meci eu zic ca meritam sa castigam.

7. Un fenomen si Agazzi asta. Apara si cu o mana legata la spate. Bun pentru ce? Pentru banca de rezerve, normal. La fel ca multi jucatori ai Milanului.

Stiu, stiu. Se aduc numai rezerve pentru ca Berlusconi pune banii la ciorap ca sa-l cumpere pe Messi peste vreo 8 ani cand o sa dea pe el 10 mil. Si daca se supara o sa mai dea atunci si vreo 5 mil. pe Sergio Ramos. Asta daca nu cumva il prinde pe vreunul liber de contract. Viitorul arata bine. Il avem pe Mastour ala care stie sa faca reclame cu Neymar. O sa aiba concurenta Faraonul… Faraonul e chiar Faraon. Mai mult in piramida decat pe teren.

Niang ala e om de gol in Franta 😀

8. Seedorf ii un om inteligent . Se vede asta ii toate deciziile pe care le ia. Nu am nimic sa-i reprosez pana acum. Din punctul meu de vedere munca lui ii perfecta. La anul o sa fim intre primele 3 si fara investitii. Milan joaca bine, are posesia, nu mai ia goluri stupide din faze fixe, jocul ii fluid si cursiv. In ultimii 20 de metri ii problema. Dar acolo totul depinde de valoarea jucatorilor. Nu avem aripi autentice in lot. El Shaarawy si cam atata.