AC Milan – Siena 2-1.Victorie extrem de importanta

AC Milan a castigat primul meci din 2013 si spera din nou la locul 3,ultimul loc care duce in Liga Campionilor.

Dupa o prima repriza fara faze de poarta totusi El Shaarawy a fost cel mai periculos om de pe teren in primele 30 de minute iar la pauza scorul avea sa fie un 0-0 sec.

In cea de-a doua parte Milanul tremura serios dupa o ocazie a lui Alessandro Rosina in minutul 55 insa dupa 12 minute mai tarziu Allegri face o mutare excelenta si il inlocuieste pe Nocerino cu Bojan si reuseste sa marcheze iar scorul avea sa fie 1-0.Cu aproape 10 minute inainte de final, Pazzini a obtinut o lovitura de la 11 metri pe care a transformat-o excelent.Siena a redus din diferenta in minutul 87 printr-o lovitura de cap a lui Paolucci,cu 3 minute inainte de final iar scorul ramane 2-1 pentru ,,rossonerri”.

Rossoneri au obtinut 3 puncte foarte importante, intr-o etapa in care majoritatea rivalelor au pierdut puncte.

28 thoughts on “AC Milan – Siena 2-1.Victorie extrem de importanta”

1. CUM iar MESI???????????????????????????????????????????????????????????????????????????? sami dau cu cu tot ce gasesc in cap,cum asa?Pe fata lui Iniesta era doar un cuvint WTF? cea facut patatul de messi care a venit la ceremonie in costum de cloun anul acest a batut numai goluri si gata?Ronaldo tiria portugalia dupa el,iniesta il ajuta pe ..carlik,, si belitul ala cistiga? cum asa Platini? MESSIfara de XAVI SHI FARA DE INIESTA E CA UN FOTBALIST FARA PICIOARE. DREPT VIDEO VA ARAT CE E FIFA NOASTRA CU BARCELONA

2. ASA FATA AM VAZUT IN 2010 CA LA INIESTA( E VORBA DE SNEIDER) LAU AMAGIT CA PE UN PUSTI BARCELONA DECAPITULATA!!!!!!!!!!!!!

Aş vrea să vă descriu echipa noastră ca un LUPTĂTOR compus din spadă lance şi scut.
    1.Atacul nostru trebuie sa fie ca o lance,unde vîrful lancii trebuie să fie PAZZINI(un aşa

jucator care dai pasul în careu el îl va tranforma în gol)Spada trebuie să fie BOJAN SAU EL

SHARAAWY,(aceşti jucători pot sa te injughece sau sa te taie mortal cu pasele lor).
    Aceste arme trebuie folosite de măini îndemînatice cum ar fi EMANUELSON sau MONTOLIVO(Şi

Snejder doresc să vină la noi)-care cu dibacia laor sa folosească aceste arme(sa dea pase

importante).
    2.Defensiva noastra trebuie sa fie un scut prescris pentru toate formele de atac care vor

fi aplicate asupra lor,dar nu aşa un scut care să fie schimbatla fiecare joakă ,un aşa scut

care să fie stabil pe tot parcusul campionatului(Abate,Mexes,Carvalho(experienţă)De

Sciglio)
    3.Golkiperul nostru este ca armura trupuluiunde Abbiae ne va sluji pÎma la varăbine(cred

eu)iar la vara laş dori săl vad ca numarul 35 de portar Akinfeev(îmi place foart mult de

acest portar se aseamăna cu Cassilias).
    4CREIERUL ACESTUI LUPTĂTOR este antrenorul prin care se dirijeaza toate actiunile

desfasurate de luptatorul nostru. Acum este Allegri din vară aş dori să fie Ancelloti care

sa deprins de acest ,,trup,,(AC MILAN)
    Asa echipa va putea face fata liderilor din lume la footbal dar eu asa mio imaginez din

cauza crzei economice care se petrce in ITALIA.

3. Top 30 la Balonul de Aur: Niciun jucator de la AC Milan 🙂 🙂 Messi din nou ii da o palma lui Cristiano Ronaldo. Fara discutie Messi este cel mai bun jucator din toate timpurile. 4 baloane de aur este magnific pt un jucator de 25 de ani. Fotbalul nu se joaca pe frumusete ci pe spectacol si goluri ca sa inteleaga si altii.

4. @vladik_ACM 😉 intradevar Xavi si Iniesta il ajuta pe Messi dar lucrurile stau altfel. Balonul de Aur nu se da numai pe pase ci pe recordurile care le-a facut Messi a dat foarte multe goluri si a facut si spectacol. nu sunt fan messi dar fara doar si poate e senzational. Eu as vrea in urmatorii ani s-a ia balonul de aur un jucator de la Milan dar nu prea are cine sa ia 🙂 🙂 🙂

5. vad ca in articol nu se spune nimic despre boateng… om care a facut tot meciu si a pus si pasa geniala de gol.

6. El Shaarawy o sa ia si el intr-o buna zi acest trofeu.
    Sper sa joace in tricoul nostru si atunci.

7. Cand a fost intrebat daca Allegri va ramane si sezonul viitor, Berlusconi a raspuns: “Trebuie sa zic adevarul?Atunci treceti la urmatoarea intrebare”.
    P.S.: Maine Boateng nu joaca,Pazzini titular 🙂

8. In 2010 balonul de aur trebuia sa fie Wesley Sneijder. Poate ca anul asta la meritat Messi, a dat multe goluri, nu mai multe ca Zola, dar a dat. Au fost multe nedreptati de-a lungul timpului la balonul de aur, jucatori ca Henry, Maldini si chiar Zlatan Ibrahimovic, n-au luat balonul de aur , chiar daca l-ar fi meritat. Vicente del Bosque antrenorul anului? Pentru ce? Pentru Euro? Nu-mi aduc aminte ca Luis Aragones sa fi fost antrenorul anului in 2008 ca a luat Euro. Antrenorul anului pentru mine este “interimarul” Roberto di Matteo care a luat UCL`ul nesperat, cand nu se astepta nimeni, o revelatie!

9. Si Spania a jucat sub asteptari la EURO. In afara de finala cu Italia si victoria cu “marea”Irlanda,ce a facut? A fost aproape sa fie eliminata de Portugalia in semifinale…

10. Nu stiu ce-a fost in capu italienilor atunci. Nu Spania a castigat Euro ci Italia a pierdut Euro. Asta e, noi vorbim aici da nu putem sa facem nimic. Fotbalul e un spectacol, pe teren, iar in afara terenului, Uefa = Mafie.

11. @Milan4Ever

sunt de acord cu tine, antrenoru anului trebuia sa fie DiMatteo…oricum, balonul de aur e o mare porcarie, mereu s-a dat intr-un fel foarte ciudat

12. Iniesta 2 europene 1 mondial
    Messi zero trofee cu argentina
    El ramane cu brandul altii cu victoriile
    Messi cel mai bun din istorie?Nu.

13. MEssi merita balonul de aur…degaba e urat si mic….ca el merita, pentru ca a dat goluri multe , 60% din ele fara xavi si iniesta uitativa la toate golurile lui (91) 50 au fost din viteza +driblingul lui…..daca messi nu e la barcelona e slaba barcelona cu tot cu iniesta si xavi……doar balonul din 2010 il merita iniesta dar dupa el era tot messi…..si la anul tot messi va lua balonul de aur are 36 de goluri in 25 de meciuri sez 2012-2013:).Urmatorul dupa messi sa fie faraonul:!!!

14. pana anul trecut era problema ca messi asta nu da goluri din lovituri libere lea dat in ultimele 3 meciuri cu real 3 goluri din lovitura libera de la peste 25 de metri….E bun baiatul nu ai ce sa ii faci ….decat ronaldo care da 40% din goluri din penalty mai bine Messi e mai spectaculos….(EU imi doream Ibrahimovic dar nu a ajuns in primi 3.:(..)…..FORZA MILAN.

15. Diego Simeone cred ca a fost cel mai bun antrenor in 2012 iar pe doi Jurgen Klopp.

16. Era bataie mare pe Antrenorul Anului, Jurgen Klopp trebuie sa castige ceva ca sa fie antrenorul anului. Deci cineva dintre Diego Simeone sau Roberto di Matteo, dar Di Matteo parca a luat UCL`ul cand chiar nu se astepta nimeni, era un interimar, toata lumea credea ca Chelsea va claca dupa plecarea lui AvB si a facut o surpriza magistrala. Cat despre Messi cel mai bun din istorie .. pentru mine sunt alti jucatori care sunt cei mai buni. Jucatori care m-au facut sa iubesc fotbalul.

17. Klopp a luat campionatul,cupa si a jucat supercupa germaniei.
    Daca Dortmund ajungea in optimi sezonul trecut poate avea sanse .
    Chelsea a fost o raie de echipa.Au avut un antrenor care si-a parcat troleul in poarta si atat.
    Chelsea si-a batut joc de acest sport cu prestatia din UCL.
    Pur si simplu au fost ANTI-FOTBAL. Nu vedeai nimic in afara de tiganii,trageri de timp,tavaleli pe jos,simulari in careu etc.etc.
    Nu poti sa pacalest fotbalul la nesfarsit cu mizeriile astea.
    In grupe au avut bulan la greu.Cu Benfica au fost ajutati si de arbitru tur-retur.Cu Barcelona au fost NULI. Au scapat de 3 ori la poarta si au dat gol.Cu Bayern nici la 16 M nu meritau sa ajunga in 90′.Au fost o rusine.Asa ceva nu trebuie laudat si promovat.
    Poate asa trebuia sa se termine.Blatter stie!!

18. Nu stiu de ce il laudati pe Jurgen Kloop atat de mult. Ce a facut? A calificat-o pe Dortmund de pe primul loc in Liga. atat a facut. Del Bosque nu merita totusi sa castige antrenorul anului mai bine il dadea lui Di Matteo sau lui Diego Simeone dar Uefa e nedreapta cateodata 🙂 🙂 🙂

19. Si-a parcat troleul in poarta, nu-mi pasa, a castigat UCL. Daca Milan ar castiga UCL asa , nu ai zice nimic.