AC Milan – Roma LIVE

AC Milan joaca cu AS Roma incepand cu ora 21:45. Gennaro Gattuso a fost recuperat si va juca impotriva romanilor. Kevin Price Boateng a fost preferat lui Seedorf pentru postul de trequartista.

Formatii oficiale:

MILAN: Abbiati, Abate, Nesta, Bonera, Antonini; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Boateng; Ibrahimovic, Robinho.

ROMA: Doni; Burdisso, Mexes, Juan, Riise; Simplicio, De Rossi, Brighi, Menez; Adriano, Borriello.

[FD_SopCast id_match=”39″ channel=”102426″ title=”AC Milan – AS Roma live”]

64 thoughts on “AC Milan – Roma LIVE”

1. Imi place cum arata primul 11 avand in vedere accidentatii, sper sa incheiem anul en-fanfare cu o victorie!

Forza Milan!!!

2. Forza Rossonerri! Sper sa cashtigam diseara si sa incheiem 2010 pe Poleposition:D acolo unde ne este locul!:) 1-0 Ibracadabra;)

3. 3-1 sau 2-1 fara gol de la marco nu scapam va da semi-foarfeca!!!

4. s-a terminat fix si fix ca in meciul cu juve, jucam, dominam, ne prostim in aparare si ratam si pierdem …

5. imi vine sa plang cand il vad pe seedorf cum joaca nu mai suport . mai bine ronaldinho …culo alegri !

6. suntemi vai de steaua noastra
    avem un joc de tot rahatul .
    cu echipele mari nu am jucat niciodata nimik
    nea batut acasa juventus neam chinuit cu napoli si cu inter acum ne bate si roma
    sper sa luam trrei si sal vad p
    lecat pe alegri in iarna asta

7. cand ziceam ca ronaldinho e mai bun decat seedorf si la 40 ani :))….nici acuma nu il baga allegri….de ce ma rog? Ii place seedorf sau are schimbari mai bune decat dinho??

8. dupa 7 sezoane fara titlu
    in sfarsit cand avem o sanasa buna sa il castigam si ar trebui sa tragem cu dinti pentru titlu
    jucam ca ultimi oament
    ne meritam soarta
    probabil ca in 90 va mai face o schimbare acest alegri sa mai treaca timpul

9. schimbare in 85
    trebuia sa mai astepte putin
    noroc ca sa accidentat boateng ca altfel nu o facea nici pe asta

10. bine ca faci miscare in min 85…si atunci cand e un jucator accidentat…esti un zerou allegri, un zerou

11. Ce schimbare vreţi să facă Allegri? Na că l-a băgat pe Ronaldinho… nu va face nimic
    a dat foarfeca asta acum… şi? tot 0-1 e.

12. inca o infrangere pe teren propriu
    sper sa nu ia juventus campionatul ca si ei sunt peste noi ca joc

1. Da, am sters un comment in care il faceai bou pe un alt comentator. Comentariile de genul asta vor fi sterse, am spus-o de la inceput.

13. baaa daca e ofsaide ce vrei sa faca sa n u ridice fanionul
    si daca la bagat pe ronaldiniho 5 minute ce vrei de la el sa faca in 5 minute ???????????????????????????????????????????????????????

14. N-am jucat extraordinar, dar a fost un meci pe care trebuia să-l câştigăm sau cel puţin să nu-l pierdem. Asta e.

15. nu il suport pe allegri asta…leonardo era peste el k antrenor..milan juca fotbal knd era el pe banca chiar dak nu avea jucatorii de anul acesta..nu inteleg dc il mai baga pe seedorf k saracu nici nu se mai chinuie sa alerge dupa minge..

16. mai frumos a jucat dinho 5-8 minute decat seedorf o repriza si ceva .. pacat ca nu a dat gol dinho .. oricum am ratat mult .. mi-am pierdut timpu’ la un meci 0 bafta

17. Pt Stralla
    “Nu pot sa cred>roma e la al3-lea meci consecutiv in care e avantajata de arbitri.Brescia 3 puncte -bari 3 puncte si cu noi poate nu au luat 3 puncte cu ajutorul arbitrului dar au fost avantajati.”

Sa-ti aduc mai bine aminte, AS Roma a pierdut la Brescia (1-2). Am avut eliminare incorecta, s-a dat penalty cand faultul era in afara careului, nu prea am fost avantajati. In meciul din aceasta seara unde am fost noi avantajati??! Poate tu te-ai uitat la un alt meci…