AC Milan – Reggina 3-0

Milanul a reusit sa castige fara prea mari batai de cap aceasta partida, dupa ce la pauza scorul a fost 0-0,dar rossonerri s-au desprins in minutul 50 prin Yepes, iar in minutul 79 Niang a reusit primul sau gol in tricoul milanului iar Pazzini a dus scorul la 3-0 in minutul 81. Allegri si-a odihnit cativa jucatori importanti pentru meciul de campionat cu Pescara.

Massimiliano Allegri a inceput cu : Abbiati – Abate – Zapata – Yepes(Acerbi) – Antonini  Flamini – Strasser(Muntari) – Emanuelson – Robinho(Niang) – Pazzini – Bojan.

AC Milan va intalni in sferturile de finala pe Juventus,unde aceasta partida va avea loc pe data de 9 ianuarie 2013.

12 thoughts on “AC Milan – Reggina 3-0”

1. @pyro am postat din greseala de 2 ori articolul,poti sa il stergi sa fie decat odata.

2. Da,dar acum poate i se vor mai da sanse in meciurile mai usoare,chiar duminica cu Pescara.

3. Sa fie,poate incercam un atac Niang-El Shaa,de varsta totala cam cat Yepes :)) Dar nu comentez,sunt multumit de Yepes 🙂

4. ar fi o prostie sa-l joasce pe Niang titular, prea multe presiune pe un pusti de nici 18 ani. 15-20 de minute sunt mai mult decat suficiente. Oricum, Allegri a demonstrat ca se pricepe la tineri.. Nu-mi aduc aminte de ultimul antrebor milanez care sa promoveze asa tinerii…

5. @Mihai – Te-ai gandit ca e absolut necesar sa promoveze tinerii avand in vedere ce “jucatori” are in lot?

6. Daca nu era Allegri, nu mai era nici El Shaarawy de acum.
    Nu stiu cine ii dadea atatea sanse sa arate ce stie.
    Si acum e titular.

7. Pai si atunci cam cand sa il bagi pe Niang? Pui presiune,da,sa vezi daca rezista. Ca daca intr-un meci cu Pescara nu rezista,atunci ce sa mai zici de un meci din optimile UCL?