AC Milan – Parma 4-0. Notati jucatorii

AC Milan castiga la scor meciul cu Parma. Rossonerii joaca bine si inscriu de 4 ori in poarta lui Mirante. Seedorf, Cassano si Robinho de doua ori aduc trei puncte vitale in campionat.

Notati jucatorii din AC Milan – Parma!

[FD_ratings hometeam=”yes” awayteam=”no” id_match=”47″]

21 thoughts on “AC Milan – Parma 4-0. Notati jucatorii”

1. Am jucat foarte bine contra Parmei, nu trebuie sa uitam acest lucru. Cu Tottenham va fi total alt meci, mult mai dificil. Sa nu ne pierdem cu firea si cu entuziasmul dupa acest rezultat.

2. Am jucat bine, si echipa a facut spectacol in acest meci. Aceasta victorie ridica moralul echipei considerabil, si intram in meciul cu Tottenham cu un mare +

3. Daca avem putin noroc si chef de joc, putem bate pe Tottenham, insa viteza englezilor este principala dificultate. O aparare cu Bonera si Oddo e buna intrun meci cu adversari precum Parma, Genoa …. insa cu Tottenham nu cred ca va face fata.

4. Daca gresim in aparare Tottenham nu ne va ierta … sper sa nu gafeze Bonera si Seedorf sa nu fie o varza in teren.

1. pai Bonera ce sa caute in teren? apararrea probabil va fi Oddo, Nesta, T. Silva si Antonini. mie de Antonini mi’e frica

1. avem noroc ca sunt 95% sanse sa nu joace bale, ca alfel era prapad cu oddo pe dreapta 🙁

tot respectu pt oddo, dar nu mai are viteaza necesara sa reziste unui uragan ca bale

1. prapad pentru oddo? el e cred eu ca cel mai bun aparator lateral de la milan, iar dupa abate

5. Pacat ca mi-a scapat meciul asta, am adormit in pauza meciului dintre Arsenal si Wolves :(. Am vazut doar ultimele 20 de minute, cand echipa nu mai tragea deloc. M-am speriat putin cand am vazut 4-0. Totusi, in alea 20 de minute am vazut la Merkel o pasa de mare jucator (pasa din prima catre Robinho parca, peste apararea adversa). Eu zic ca Totenham poate fi batuta, dar nu va fi usor. Cred ca este mult mai important sa nu primim gol, decat sa castigam cu 2-1, 3-2; mai bine facem un 0-0. Totenham a avut azi puterea sa revina, dupa ce a fost condusa in deplasare inca din startul meciului, asa ca nu mizez pe faptul ca ii vom impresiona daca le dam gol primii. Daca bine imi aduc aminte, a batut-o si pe Arsenal dupa ce au fosti condusi cu 3-0, iar Inte-ul stie cel mai bine lucrul asta. Nu e loc de dormit in meciul de saptamana viitoare. Daca dupa ce dam un gol, sau 2, 3 ne bagam in aparare, vom plati scump, pentru ca in retur ne vor bate daca le oferim ocazia sa revina in meci acum.

6. @miLaNr cand ai spus cred ca inter vs juve vor face egal ai gandit cu inima…inter bate pe juve la scor.Noi trebuie sa castigam meciuri, nu sa na gandim ca poate rivalele se vor impidica,parerea mea!

7. Era clar ca asa se intampla, nu aveam nici un dubiu. Cred ca diseara Inter si Juve vor face un egal cu goluri, cel mai probabil un 2-2.

8. Parma, prima echipa de la care reusim sa luam 6 puncte in acest sezon.
    Golurile lui Robinho din minutele 62 si 65 au fost primele din sezonul asta(intre minutele 60-70)

Nu pot sa spun decat, FORZA MILAN FORZA RAGAZZI

9. da si eu cred ca inter nu va avea probleme la torino
    oricum nu e treaba noastra
    noi trebuie sa jucam bine si sa ne luam revansa si la meciurile cu roma si juve

10. @walter, de multe ori gandesc cu inima, dar acum gandesc rational [cel putin asa cred 🙂 ], poate o mai iau si eu razna uneori. Cred ca in astfel de derby-uri nu conteaza foarte mult forma de moment. Poate sa fie Juve pe ultimul loc si Inter pe primul (doamne fereste) si tot un duel egal ar fi. In opinia mea derby-urile sunt castigate cu determinare si sacrificiu, iar aici lui Juve ii dau locul 1 in Serie A. Nu cred ca este o echipa mai determinata decat Juve (nici nu cred ca a fost vreodata). Problema la ei, e ca vor, dar nu pot. Au un antrenor de toata cacaoa si sufera mult in atac. Sper sa nu ma insel, si Juve sa-i tina departe pe … astia de la titlu.