AC Milan a pierdut din nou in fata Parmei dupa ce in tur scorul s-a inregistrat 3-2 pentru parmegiani. Meciul a inceput foarte prost pentru ,,rossoneri” dupa ce Abbiati a faultat in careu si a primit cartonasul rosu in min 5. Fostul jucator al Milanului Cassano a inscris din penalty.Balotelli putea egala, însa reluarea din doar 4 metri a atacantului milanez a lovit bara. In partea a doua Cassano marcheaza pentru 0-2. In min 56 Rami reudce din diferenta dupa o lovitura de cap, În minutul 75, Montolivo a obtinut un penalty în duelul cu Obi, iar Balotelli a înscris pentru 2-2. Dupa doua minute, Parma trece din nou in avantaj prin golul lui Amauri iar in ultima faza a meciului Byabiani stabileste rezultatul final 2-4 pentru parmegiani.

jhg

Un sezon slab pentru AC Milan care pare ca nu se mai termina acest cosmar ajungand la 11 infrangeri. Etapa urmatoare Milanul se deplaseaza la Roma pentru partida cu Lazio.

7 thoughts on “AC Milan – Parma 2-4. ,,Rossonerii” ajung la trei infrangeri consecutive in campionat si poate rata un loc de Europa League.”

1. cum adica poate?? 101% anul viitor ramanem acasa, nicio competitie europeana pentru noi

2. Sanse foarte mici, chiar spre zero de a mai prinde un loc in EL. Incredibili de slab ne prezentam in aparare! Practic de la meci la meci e din ce in ce mai rau. In ultimele meciuri si mjlocasii fac greseli foarte mari, deja numai putem remarca pe nimeni la un jos. Singurul care se mai zbate pe acolo e Kaka, in rest JALNIC !

3. de ce dati dislike, aveti 8 ani??? Aveti probleme in a accepta realitatea?? asta e adevarul, ramanem acasa la anul

4. Apararea ne omoara meci de meci , rezerve de prin Spania si de Bonera nici nu mai vorbesc . Bine ca e accidentat El Shaarawy , asa vedem adevarata valoare a lotului . Nu cred ca o sa fie prea curand un proiect pentru Milan asa ca v-a trebui sa ne obisnuim cu victorii una da una lipsa una gaura una pauza . Suntem noii suporteri ai unei echipe de jumatatea clasamentului pentru cine stie cat timp de acum in colo !

5. Nimeni n-a observat penibila greseala gramaticala din titlu?
    “Rossonerii” POT rata, nu “poate”, pentru ca nu se refera la AC MILAN, din informatia precedenta.
    Ce dracu, doar nu sintem fani Rapid, sa scriem ca analfabetii.
    Milan, daca vrea sa redevina o echipa macar competitiva pe plan national si apoi international trebuie sa investeasca.Nu are bani sa cumpere jucatori, atunci sa creasca tineri pe care sa-i pastreze macar 3 ani la club si apoi sa-i vanda:gen Ajax, Arsenal.Nu vom traluci, dar vom supravietui mai bine ca acum ,cand ne facem de ras pe oriunde.
    Tataie trebuie sa vanda clubul cuiva care are bani si se pricepe la fotbal:sa aduca antrenor si echipa de conducere ca la Bayern sau Barcelona.Cu fi-sa ne scufundam in Serie B si nu mai iesim cat e veacul!
    Seedorf a fost un imens jucator, dar e absolut neexperimentat ca antrenor, si Dan Petrescu era infinit mai bun!