AC Milan – Napoli 1-2. Rossoneri pierd in fata napoletanilor pe teren propriu.

Milanul pierde in fata lui Napoli pe San Siro dupa 27 de ani.Napoli a început vijelios și Britos a concretizat presiunea din primele cinci minute, punctând cu o lovitură de cap din șase metri. Imediat, Balotelli și-a intrat în rol, lansând o serie de șuturi pe sau alături de poarta lui Pepe Reina, care a avut o seară excelentă între buturile napoletanilor. La poarta cealaltă, Hamsik le dădea emoții rossonerilor, dar scorul a rămas 0-1 în prima repriză.Milan a continuat să atace și după pauză, dar tot Napoli avea să puncteze. De această dată, Higuain a fost cel care a scuturat plasa porții lui Abbiati in minutul 54.

După câteva minute, Mario Balotelli obținea un penalty pe care avea să îl rateze, aceasta fiind prima lovitură de la 11 metri ratată în carieră de atacantul italian. După încă o serie de ratări, același Balotelli a stabilit scorul final, chiar când se intra în prelungirile partidei, cu un șut frumos, cu efect. Balotelli este eliminat dupa meci de arbitrul Luca Banti si va lipsi in meciul de saptamana viitoare de la Bologna.319410_heroa

8 thoughts on “AC Milan – Napoli 1-2. Rossoneri pierd in fata napoletanilor pe teren propriu.”

1. nu am avut un joc rau, dar din pacate am pierdut.
    mi-a placut determinarea unor jucatori: Emanuelson, De Jong, Mexes, Poli, Balotelli. Dar cam atat, restul slabuti rau.
    Jocul prestat aseara imi da incredere pentru viitor, si cred ca se vor indrepta usor, usor

2. sunt convins ca daca l-am fi avut pe De Sciglio ( pe dreapta ), Montolivo la centru si El Shaarawy in atac altul era rezultatul

3. In acest moment AC Milan inseamna Balotelli. Afost singurul jucator care ieri seara a incercat cate ceva. Apararea noastra e nula nu exista fundasi centrali…sunt doua gloabe una chiar cu un salariu exagerat de mare care sunt puse acolo de umplutura sa viseze un meci intreg. Avem mare nevoie de 2 fundasi centrali TITULARI!!

4. Doamne ajuta sa nu prindem CL anul viitor…poate asa isi va da seama afemeiatu’ ala batran ca la aceasta echipa sunt necesare schimbari si investitii in masa.

5. Daca nu prindem UCL anul viitor vor pleca niste jucatori, printre care si Balotelli. Cu banii din UCL echipa se mentine la un nivel bun dpdv financiar si plateste in continuare salarii frumoase. Jocul slab e din vina antrenorului.

6. C’è aria di tempesta in casa Milan dopo gli ultimi risultati negativi. A gennaio due big potrebbero partire perché delusi sia dai risultati sia dalla poca considerazione di Allegri: si tratta di El Shaarawy e di Robinho, i quali potrebbero partire alla volta di Tottenhame Santos. Saranno decisivi i prossimi due mesi ma entrambi non rientrano più tra gli intoccabili nei progetti del tecnico livornese.

(Fonte:calciomercatoweb.it)
    Daca pleaca El Shaarawy imi bag pula in tot si nu ma mai uit la un meci pana nu e demis javra aia ordinara de Allegri.

7. Daca in vara a fost acea campanie #ElShaarawynonsitocca , in iarna suporterii nu vor mai avea aceeasi pozitie. El Shaa nu a facut mai nimic inceputul asta,acum este accidentat, cand va reveni nu va mai fi titular. Lumea il va deconsidera. Asta pentru ca Allegri nu stie sa-l pastreze, nici tactic,nici fizic.

8. Sa-l tii pe banca pe Robinho si sa joci cu Matri si Birsa inseamna ca nu esti sanatos la cap. Robinho ii un super fotbalist, de fiecare data cand intra arata ca ii un jucator de nevel foarte inalt. Allegri o distrus clubul nostru din toate punctele de vedere, mai ales spiritual.