AC Milan – Manchester United 2-3. Thiago Silva inca mai crede in calificare.

Fundasul lui AC Milan, Thiago Silva crede ca echipa sa are capacitatea de a reface deficitul de un gol in returul de pe Old Trafford.

Manchester United si-au prelungit seria de victorii, cu ocazia acestui 2-3, ducand numarul de meciuri fara infrangere in deplasare la 16.

Thiago SilvaInsa Thiago Silva este inca increzator in sansele de calificare ale echipei italiene, in sferturile Champions League: “Trebuie sa credem ca nu totul este jucat. O echipa care suteaza de 5 ori la poarta si marcheaza de 3 ori, este de batut. Puteam sa marcam mai multe goluri in prima repriza, dar uneori fotbalul iti mai face cate o farsa de acest gen. Dorinta noastra este sa intoarcem acest rezultat in meciul retur. Vom megre pe Old Trafford cu gandul ca echipa poate juca mai bine decat Manchester United.

De asemenea fundasul brazilian al Milanului este multumit de faptul ca a putut evolua 90 de minute, dupa ce a revenit dupa accidentarea suferita la aductori: “A fost important pentru mine sa pot juca dupa accidentarea pe care am avut-o. M-am antrenat din greu sambata si duminica, si dimineata si la pranz. Ma simt obosit acum, dupa meci. Am si ceva crampe, dar important este ca nu simt nicio durere la muschii aductori“, a mai adaugat fundasul de 25 de ani.

3 thoughts on “AC Milan – Manchester United 2-3. Thiago Silva inca mai crede in calificare.”