AC Milan Manchester United 2-3. Declaratii dupa meci

Thiago Silva:”La sfarsitul partidei m-am simit putin obosit si am avut niste crampe, dar din fericire nu simt nici o durere la aductor. Am vazut un Milan bun in prima repriza, puteam sa inscriem de mai multe ori, dar fotbalul este uneori incredibil. Speram sa intoarcem meciul in intalnirea de la Manchester.

Trebuie sa credem ca putem trece de englezi si ca nimic nu este decis. O echipa care trage de 4 ori la poarta si inscrie 3 goluri cum a facut Manchester in seara asta nu este dificil de batut. Milanul joaca mai bine ca diavolii rosi si trebuie sa mergem la Manchester cu gandul la calificare.

Evra: “La inceputum meciului ne-am temut un pic prea mult de Milan si asta s-a vazut pe teren. AC Milan este unul din cluburile care au facut istorie in fotbal si au jucat foarte bine in prima parte. Noi am profitat de experienta noastra si am reusit sa inscriem la momentul potrivit. Rooney? A crescut foarte mult intelegand ca e mai bine sa inscrie decat sa recupreze baloane. Calificare? Nimic nu este decis, pentru mine sansele sunt egale.”

Leonardo: “Nimic nu este decis, inca ne putem califica Am dominat meciul cu Manchester. Din pacate, in singurele momente in care am avut probleme ai au avut norocul sa inscrie. Prima repriza s-ar fi putut termina 3-0 pentru noi, dar nu am fost in stare sa finalizam ocaziile create, spre deosebire de ei.

Seedorf: “Sunt de acord cu ce a spus Leonardo, calificarea nu este jucata. Toti am vazut ce poate face Milanul. In aparare, Manchester are probleme si noi trebuie sa fim mult mai cinici in atac. Mergem la Manchester pentru a controla partida pentru ca in seara asta am vazut ca ei sufera mult cand nu au posesie. Cu un pic mai multa atentie in defensiva si un pic de noroc in atac nu vad de ce nu ne-am putea califica. Prima repriza a fost foarte spectaculoasa. Trebuie sa fim mult mai decisi cand avem posesie. Ei au facut exact asta, desi au atacat putin au lovit cand trebuia. Repet, echipa a jucat foarte bine, dovada ca Manchester a avut doar 4 suturi. Au avut noroc si cu un Rooney care inscrie 2 goluri din 3 atingeri si isi port permite meciuri cum a fost cel de ieri in care nu au stralucit.”

One thought on “AC Milan Manchester United 2-3. Declaratii dupa meci”