AC Milan-Lecce 4-0. Rossonerii domina

AC Milan a debutat cu dreptul in noul sezon Serie A. Rossoneri fac o prima repriza fantastica si intra la pauza cu un avantaj de 3 goluri pe tabela de marcaj. In a doua repriza ritmul meciului este un pic mai slab dar Inzaghi tine neaparat sa inscrie si o duce scorul la 4-0 in ultimul minut.

Allegri incepe cu Abbiati in poarta, Bonera, Nesta, Silva, Antonini pe linia de fund si un mijloc format din vetranii Seedorf, Pirlo si Ambrosini. In atac joaca trioul Ronaldinho, Borriello si Pato. Ibrahimovic este in tribuna alaturi de Berlusconi si Galliani. Prima repriza este sub controlul jucatorilor lui Allegri din minutul 1 pana in minutul 45. Pato inscrie in minutul 16 cu un sut sec la coltul lung, Thiago Silva dubleaza avantajul la o faza confuza din corner si acelasi Pato isi completeaza dubla dupa o pasa geniala a lui Ronaldinho care il lasa pe atacantul brazilian singur cu potarul.

In a doua repriza rossonerii incetinesc ritmul si desi Lecce pare un pic mai pericoloasa, oaspetii nu au nici o ocazie mare de gol pana in minutul 85 cand Chevanton reateaza singur cu Abbiati. Milan se razbuna si Inzaghi (intarat in locul lui Borriello) face 4-0 in minutul 89.

Rossonerii arata mult mai bine ca in sezonul trecut, Allegri reusind sa aduca multe noutati in jocul echipei. Ronaldinho vine destul de mult in centru, mijlocasii vin mult mai mult la finalizare si se pare ca atacantii au instructiuni clare sa ajute ori de cate ori pot in aparare. Pato pare ca este intr-o conditie fizica excelenta si cu un mare chef de joc. Ronaldinho alearga mai mult decat de obicei si pare ca s-a obisnuit in sfarsit cu Serie A. Singurul care a jucat sub media echipei este Borriello, probabil cu gandul la faptul ca va fi rezerva lui Ibrahimovic.

[FD_ratings id_match=17 hometeam=yes awayteam=no]

19 thoughts on “AC Milan-Lecce 4-0. Rossonerii domina”

1. ce am vazut in sear asta si am ramas surprins ronaldiniho a facut 4-5 deposedari ….am avut impresia ca se daruieste 101%si asta ma entuziasmeaza …sper sa o tina tot asa ..si sa i prelungeasca contractul berlusconi , daca il pierdem in iarna o sa regretam fffffffffff mult…2 ani cel putin va face spectacol …..

2. Boateng din etapa a 2 a sau a 3-a va fi titular si nu-l mai scoate nimeni de acolo doar un adversar ( kamikaze) ๐Ÿ™‚
    Chiar a jucat frumos Boateng si e bataios. A avut cateva combinatii super si pase frumoase,e jucator beton la mijloc in locul lui mos Laie(seedorf)
    Antonini cred ca merita nota 7.
    Pacat ca sunt jocurile nationalei.Nici bine nu ne-am incalzit ca…hop o pauza de 2 saptamani.
    Amelia
    Sokratis/Abate–nesta-silva-antonini
    Boateng- Pirlo-Flamini-Dinho
    Pato—-ibra

cu astia as vrea sa mergem sezonul asta la atac ๐Ÿ™‚

3. Eu sunt de parere ca NU Borriello a fost sub media echipei, ci Seedorf. Imi place tot ce a facut noul antrenor, dar Boateng ar fi trebuit sa intre in locul lui Sedorf dupa parerea mea, iar Pato sa ramana pana la finalul meciului. Milanul arata extraordinar de bine. S-o vad pe Inter ce face cu Bologna …

4. bai fratilor…..Berlusca pregateste transferul lui Robinho pana la incheiere mercato-ului
    Buna treaba.
    Forza Ragazzi

5. cred ca milanul acum e peste barcelona daca nu vom avea accidentati vom castiga toate trofeele ai vazut STRALLA ca nu suntem varza?pato va da 30 de goluri sezonul asta

1. eu m-am uitat la inceputul ultimelor sezoane si……de fiecare dat am inceput prost.
      Eu nu aia imi doream dar credeam ca si acum e la fel.
      Sa de d-zeu sa dea 30 dar sa luam liga sau scudetto.
      Forza Milan

6. eh acum il pui pe abbiati varza meciului .. ca doar nu a jucat rau dar nici bine a scos vreo 2 suturi … mai bine borriello

1. ๐Ÿ™‚ Nu nu, am gresit eu… nu am pus pe nimeni varza meciului si a luat primul jucator. Am corectat ๐Ÿ™‚

7. Varza meciului ….Borriello…inexistent si total eclipsat de Ronaldinho si Pato…oricum nu mai prinde primul 11 cand intra Ibra.
    Nici Seedorf nu a fost foarte bun….Boateng eu zic ca e peste el si va fi titular si el in viitor.

8. Raman la ideea ca la sfarsitul acestui sezon sau anul viitor veti auzi aceste cuvinte.. “Il Milan e Campione d’Europa per l’ottava volta nella storia! ”

Avem cel mai bun atac din lume, peste Eto’o Milito Pandev… peste Messi-Pedro-Villa si peste C.Ronaldo-Higuain-Di Maria !

9. JuiCe nu fi asa sigur k aveti atacul peste Messi-Pedro-Villa…Messi>Dinho , Villa>Ibrahimovici, insa Pedro<<Pato…asta dpmdv ;)…oricum ma bucur pt ambele echipe pt debutul frumos de campionat si imi doresc foarte foarteee mult 4 umilinte din partea Milanului : 2 (turul si returul) cu jegosii aia de la Inter si 2 (la fel tur-retur) in grupa CL cu jegosii ceilalti de la Real…Anu asta sigur Milan ia campionatu in Seria A mai ales daca vine si Robinho iar in Spania tot Barca presimt ca va face legea ;)…Visca el Barcaa & Fortaaa Milan!!