AC Milan – Lazio 3-0. Diavolul milanez urca pe locul 3.

Rossonerri s-au descurcat si fara Mario Balotelli fiind incert pentru aceasta partida cu Lazio,castigand cu scorul de 3-o fara prea mari batai de cap.Pazzini reuseste o ,,dopietta”.

Meciul a inceput furibund dupa primele 10 minute dupa ce si Milan si Lazio au impartit cate o ocazie prin El Shaarawy min 3 si Flocarri min 4.Cateva minute mai tarziu Candreva primeste cartonasul rosu dupa o intrare asupra lui El Shaarawy in afara careului.Ocaziile curg pe banda rulanta la poarta lui Marchetti,iar in minutul 40 Giampaolo Pazzini reuseste sa deschida scorul iar Milanul trece in avantaj. In minutul 44 K.P Boateng reuseste sa majoreze scorul la 2-0 iar rossonerii par sa rezolve meciul inca din prima repriza.In minutul 60 Stefan Radu greseste, iar Pazzini duce scorul la 3-0.

Milanul urca pe locul 3,ultimul loc care duce in Champions League.

hi-res-162967637_crop_650x440

58 thoughts on “AC Milan – Lazio 3-0. Diavolul milanez urca pe locul 3.”

1. milanul ce vis.aceasta echipa devine din ce in ce mai puternica si sigura pe ea.din infern in paradis;in urma cu 3 luni eram pe 7-8 acuma pe 3.grazie max grazie giocatori grazie presidente

2. V-ati cam grabit unii cand l-ati declarat pe Boateng fotbalist terminat. Uite ca Boa e cel mai bun mijlocas, sa speram ca ramane la Milan si dupa vara

3. Boateng a revenit la forma de altadata. Sper sa fie providential si in meciul cu Varzelona de saptamana viitoare ๐Ÿ™‚

4. se pare ca daca boateng joaca cu barca isi revine inapoi in forma…deci trebuie sa jucam cate un amical cu barca la fiecare inceput de sezon si boateng va jucabine tot sezonu :))

5. Meci greu are Inter la Catania.Sper sa se incurca ca sa nu faca 47 de puncte ๐Ÿ˜€

6. @flaviusmuica ghinion atunci cu ei asta e daca suntem la final peste ei e foarte bine si vom fi ca interul e dus

7. walter.
    Cand ajung acasa o sa-ti dau un link de unde poti sa downladezi meciul .

8. Imi pare rau ca El Shaarawy nu a inscris ieri din pozitia aia atat de favorabila pentru el.
    Putea sa se apropie la 1 gol de Cavani in clasamentul golgeterilor.

9. Consider ca a fost o victorie foarte importanta atat dpdv moral impotriva echipei care mereu ne-a pus probleme, cat si al clasamentului.Sa nu mai vorbim ca echipa castiga in incredere pentru returul APOCALIPTIC cu Barcelona.
    Mai e foarte mult de munca, multi jucatori n-au fata de Milan, dar esential e sa formeze toti 11 o ECHIPA COMPLETA.Las’ ca nici Barce n-are 11 Messi in teren, ai vazut ce le-a tras-o Real!
    Daca mergem acolo 100% concentrati si montati, plini de energie pe toata durata partidei, ne tinem de ei cu dintii, NU AVEM CUM SA PIERDEM!.
    P-aia daca ii presezi si nu ii lasi sa te adoarma cu plictisitorul joc de pase, i-ai ars!
    Scuze de divagatia cu Cazzelona, dar mor sa-i eliminam pe nemernici, dupa furaciunea pe care-au facut-o anul trecut.
    Era lor a trecut, revine ERA MILAN!!!

10. Cum omori un strut? Il sperii cand e pe ciment ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ Ai grija Adriane ca te sperie astia cand esti pe ciment ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

11. Si cu siguranta din punct de vedere al pariurilor SERIE A e curata ca LACRIMA, BOULE. Sper sa intelegi ironia. ๐Ÿ™‚

12. Si ultima replica. Catania – Inter 2-3 (2-0) e singurul meci care a avut intorsatura asta? La pauza conduce una din echipe la zero si in a 2-a repriza, cealalta echipa intoarce “miraculos” scorul.

13. Allegri
    Fridayโ€™s game will be much more difficult than Wednesdayโ€™s one as Genoa need points and the game against Barcelona prepares itself, so the later we focus on that, they better off weโ€™ll be.

14. Un meci foarte bun al echipei. Ma bucura forma lui Boateng, mai ales in perspectiva meciului cu Barcelona.Sper sa intre Balotelli cu Genoa.

Eu unul cred ca ar fi o dezamagire mare daca nu ne-am califica dupa ce s-a intamplat pe San Siro, acea noapte de”Vis”.
    Totusi Barcelona nu a facut cine stie ce performante in alt sistem decat 4-3-3 pana acum.A incercat si Guardiola sa schimbe ceva dar nu a iesit.
    Trebuie sa dam totul pe Camp Nou, poate si un gol.

16. @punker01 era de asteptat ca la scorul asta doar nu o sa se apere barca.mergem sa dam un gol .

17. Tactica asta 3-4-3 care se transforma in 3-3-4 ii sinucigasa impotriva unei echipe Italiene, mai ales Milan care are un atac rapid si mobil, scor final: 1-1.Oricum de calificat ne calificam, gol sa marcam doar.
    Si in Serie A se practica 3-4-3 dar el se transforma in 5-3-2 pe benzi jucand fundasi laterali.

18. Trebuie sa mergem sa dam gol pe Camp Nou, toata lumea marcheaza impotriva Barcei anul asta…daca ne aparam pierdem calificarea

19. Exact, trebuie sa mergem sa dam un gol. Cum ne-am aparat la Milano trebuie sa o facem si la Barcelona. Ei vor domina la fel, fara nicio diferenta, doar ca daca nu inscriu repede (si sper sa nu o faca), vor intra in criza de timp si se vor precipita. Trebuie sa facem acelasi joc ca in meciul tur si sa ii surprindem pe contraatac.

20. daca alegri mai are umpic de tactica de antrenor in el , foloseste aceeasi formula din tur . eu singer las baga pe robinho in atac si sa il trec pe boateng in centru. oricum , a fost cea mai buna formatie si cel mai bun joc al milanului din ultimii 2 ani .am jucat perfect.. nu cred ca mai putem pierde calificarea. eu vad doua scenarii pe camp nou 1) marcam rapid si barca se baga turbo ofensiv ca in meciul cu chelsea 2) 0 0 pauza si calificare

21. la un 3 3 4 in aparare ceo sa faca? se duc odata robinho si el sharawy din 2 pase suntem la ei in careu . am marcat si neam calificat . ar fi jalnic sa luam 4 de la barca.

22. @gogo97 chelsea asa i-a eliminat pe camp nou contratac doua faze doua goluri si la revedere

23. scenarii
    1.milanul marcheaza barca turbo inca un gol pe contraatac
    2.barca marcheaza 2-0 milan inscrie si gata
    3.milan 2-0 imediat si nani pe camp nou
    4.milanul executat

24. milanul ajunge cel putin in semifinale anul asta . ascultati la mine . suntem intro forma extraordinara . pe lazio am terminato in wkd . ce daca au avut un om in minus? apararea lor era 0

25. Vineri cu Genoa sper la un 2-0 la pauza, iar apo sa il vad pe Salamon sa debuteze si el.

26. Steaua a batut-o pe chelsea , asta nu era important , ma bucur ca Milanul de acum cateva luni cand se batea sa fie printre primele 10 echipe le campionatului a ajuns pe un loc de Champions League , am facut o surpriza in Champions League castigand impotriva Varzelonei cu 2-0 pe San Siro.Le urez jucatorii Milanului ( chiar daca nu vor afla de comentariul meu ) mult noroc in urmatoarele partide si multa bafta impotriva celorlalte echipe din Champions League.Daca milanul o poate elimina pe Barcelona , de ce nu poate castiga Champion League? Voi ce Credeti?

27. Chiar daca elimini Barcelona, mai sunt in competitie Real, Dortmund si Bayern….si de astea 3 nu prea poti sa treci…o semi-finala mi se pare super ok, as fi multumit cu atat

28. @alex pai de barca zicea cineva ca avem sanse?
    sincer daca eliminam varza vom fi cu moralul ridicat si cu o motivatie fantastica de a castiga.doar anul trecut dupa barca am cazut in campionat.
    eu nu vreau sa aud eliminare caci ar fi jenant si la club situatia s-ar schimba radical chiar sa plece allegria.