“Violeții” au jucat mai bine, per total, deși milanezii nu au dus lipsa momentelor bune. Vargas a deschis scorul în minutul 27, dintr-o lovitură liberă la care zidul milanezilor a stat greșit și s-au format trei mari găuri, mingea trecându-i printre picioare lui Sulley Muntari.

Milanul au presat, dar nu au putut da gol, iar Borja Valero a decis soarta partidei în minutul 73.

Scor final 0-2, iar meciul s-a încheiat într-un cor de fluierături, fanii de pe San Siro taxând evoluțiile cu mult sub așteptări ale echipei lui Allegri, care nu mai este așa de sigur de postul său. Administratorul delegat Adriano Galliani a părăsit loja în minutul 74 și rossonerii se pot aștepta la măsuri drastice la nivelul băncii tehnice.

_70874149_6333f007-0d08-40ea-b8a8-0da08b245033

3 thoughts on “AC Milan – Fiorentina 0-2. Inca o infrangere pentru,,diavoli”. Allegri poate fi demis.”

1. Nu-l vroiati pe Chiriches…vedeti ce face la Tottenham? Eu zic ca era peste toti de la noi din aparare cu exceptia lui Mexes si De Sciglio….