AC Milan – Chievo 4:0. Victorie fara emotii

AC Milan castiga cu 4-0 meciul impotriva celor de la Chievo. Toate golurile sunt marcate in prima repriza, Milan controland cu autoritate meciul inca din primul minut. Thiago Silva deschide scorul cu un sut precis din afara careului iar Ibrahimovic duce scorul la 2-0 cu o executie superba de la 18 metri. Pato inscrie si el in minutul 33 si obtine penaltyul din care Ibrahimovic face 4-0 in minutul 42. A doua repriza nu produce nici o emotie, ambele echipe jucand cu gandul la urmatoarele meciuri.

[FD_ratings id_match=83 hometeam=”yes” awayteam=”no”]

18 thoughts on “AC Milan – Chievo 4:0. Victorie fara emotii”

1. pato 7,88???!?!?! wtf?!?! cel mai bun om dupa Ibra? :)) nu a jucat nimic fratilor! Pato lasa-ne!! daca asta e jucator cotat la 50 de mil care nu a facut nimic tot meciu decat sa cada in careu si sa bage o minge in poarta de la 5m (si eu o bagam naibii din pozitia aia) sa plece la Chelsea sau unde vrea el. Slab de tot Pato … inexistent

2. Antonini a jucat de 5 ori mai bine decat Pato meciul asta … pana si pe
    Aquilani l-am observat mai des in meciul asta. Pato pleaca!! Vrem sa joci fotbal nu sa te plimbi pe teren!!!

3. Cel mai bine ar fi sa fie adus tevez acum sub forma de imprumut pana in vara. Daca va da roade si va reveni la forma care la consacrat la man. utd atunci sunt sigur ca in vara am putea face un schimb tevez-pato + 15 milioane de la ei!! Daca nu sa fie vandut ca e sub orice critica. L`a prostit pasarea Barbarei! :))

4. Te pricepi la afaceri ibraqadabra 🙂 Esti tare de tot. Tevez + 15 mil = Pato 🙂 tare asta.. Pato nu se forteaza in meciuri de genu asta.. il doare la palarie.

5. Cand o sa-l vanda , o sa plangeti toti. Vedeti , de aia e Galliani unde e si voi plangeti aici.. marii manageri si antrenori ..

6. voi sunteti inconstienti..decat sa fie “existent” 90 de minute + prelungiri si sa nu marcheze, mai bine asa! a scos 2 goluri, ce mai vreti? Pato este foarte talentat si are doar 22 de ani! cum zice si Milan4Ever..daca pleaca plangeti toti:| dar stati linistiti, sta cel putin pana in 2014..

7. “According to French source, AC Milan are thinking to sign for six months 34 year deal striker David Trezeguet, who seems intentionned to terminate his contract with Bani Ya.”

Ma intreb de ce naiba ar vrea cineva pe lume(in afara de arabi si ligile inferioare din rusia)sa il ia pe Trezeguet.Daca se concretizeaza transferul intram in penibil.

8. @Milan4Ever sa sti ca de cand e la milan Pato a rupt norma…E cel mai bun!!! 😉

9. Numai accidentat sta…si cand revine nu joaca mai nimic..dar te pricepi tu mai bine…in fine nu are rost sa ne contrzicem. Fiecare cu parerile lui!!

10. Pato e un super atacant nu cred ca poate cineva sa conteste asta a facut multe meciuri mari la Milan,e abia venit dupa accidentare nu are cum sa joace la 100% inca.
    Singurul lucru care il strica in afara de faptul ca se accidenteaza des,e relatia cu Barbara care probabil o sa ii aduca si sfarsitul la aceasta echipa.

11. 1. relatia cu barbara cred ca il tine la club acuma
    2. chiar nu joaca nimic in ultima perioada … s-a chinuit in primele 2 sezoane cand a venit la Milan … acuma stie ca e titular incontestabil nici nu mai alearga cand intra pe teren
    3. singuru lucru care il stie e sa ia mingea .. sa incerce 1 dribling si sa o piarda. pt 50 de mil renunt imediat la un astfel de jucator

Ce super atacant? Nu joaca nimic, nu are chef de fotbal, se plimba teren nu alearga … sa plece.

12. @Milan4Ever

Poate noi nu ne pricepem la afaceri si schimburi ca Galliani … dar este evident ca Pato nu joaca nimic la ora actuala. Din punctul meu de vedere nici nu are ce cauta in primul 11 pana nu incepe sa traga tare, sa alerge si sa joace pt echipa (nu arogante stupide pe teren, fara pase)

13. @Copcea

Fotbalul nu se joaca numai cu talentu ci si cu munca si daruire … ex Boateng. Nu cred ca are jumate din talentul lui Pato … dar uite cata daruire are pe teren

@Milan4Ever

“Pato nu se forteaza in meciuri de genu asta.. il doare la palarie.”
    Am vazut ce s-a fortat in meciul cu Barcelona … hai lasa-ma cu chestii dinastea. Fiecare meci e important … ori le iei serios ori stai pe banca si lasi pe altii care vor sa demonstreze ceva sa joace. Sa plece la altcineva si sa-l doara la palarie pe banii altora.

14. E foarte clar ca Pato inainte de Barbara juca ceva iar acum joaca altceva,are un talent imens insa la ora asta nu mai e acel Pato din primele sezoane la Milan,tocmai de aceea spuneam ca relatia dintre el si Barbara o sa ii aduca despartirea de echipa(mai exact jocul lui o sa ii aduca despatirea de Milan)
    Poate ca transferul lui Tevez are si alte scopuri nu doar inlocuirea lui Cassano.

15. Pff , nu se forteaza , da le-a bagat mingea in chiloti. Ce vrei ba de la el sa dea 100 de goluri pe meci ? Si cand sta si doarme scoate 2 goluri. @stef : “Sa plece la altcineva si sa-l doara la palarie pe banii altora.” sta pe banii tai? 🙂

16. Pai atata timp cat la Milan nu se investeste din cauza banilor (salarii foarte mari + alte motive) si Pato nu are chiar cel mai mic salar ar putea sa plece sa vina altcineva. Nici in meciu cu Barca nu s-a fortat … sa inteleg ca nici in meciul ala nu trebuia? sau ce? bine ca e lejer baiatu … din partea mea cu atitudinea asta sa joace in alta parte.

17. Cica nu se forteaza, pai daca la 22 de ani nu se forteaza, cum sa creasca in joc? Parca deja ar fi world-class si numai are nevoie de nimic. La momentul asta pot sa zic ca e supraestimat rau…sa va uitati un pic la pasele pe care le da..si sa va uitati ce face cand are mingea la picior si 4 fundasi in fata lui. Talent..are, dar daca nu joaca nici jumatate din meciurile dintr-un sezon, din care 3 sferturi “nu se forteaza”, iar intr-adevar, straluceste in cateva, pai atunci, cu o oferta buna am fi prosti sa nu-l dam.
    Tevez mai mult ca sigur i-ar lua locul de titular.