AC Milan – Chievo 3-0. Kaka reuseste o dubla.

AC Milan a învins pe Chievo cu 3-0 și a demonstrat că victoria de etapa trecută cu Fiorentina nu a fost întâmplătoare.

După două luni cu Seedorf pe bancă, Milan a început să arate din nou ca o echipă cu pretenţii. Rossonerri au fost la înălţime în meciul cu Chievo Verona şi au deschis scorul după numai patru minute. Mario Balotelli a marcat şi a deschis drumul spre victoria cu numărul 11 din acest sezon.Milan şi-a dominat adversarul şi a reuşit să înscrie pentru 2-0 prin brazilianul Kaka. Diferenţa putea fi şi mai mare până la pauză, dacă japonezul Honda nu rata dintr-o poziţie excelentă. In partea secundă Kaka a reuşit dubla în minutul 54 cu o super execuţie. Chievo putea marca golul de onoare în prelungiri dar a irosit o lovitură de pedeapsă prin Thereau. Scorul se încheie 3-0 pentru ,,rossonerri”, care înca mai speră la locul 6, ultimul care duce in Europa League.

Etapa urmatoare Milan se deplaseaza pe Luigi Ferraris pentru partida cu Genoa.

One thought on “AC Milan – Chievo 3-0. Kaka reuseste o dubla.”

1. Meci bun facut de Milan. Echipa s-a miscat bine si a avut atitudine. Insa trebuie sa tinem seama ca au avut un adversar slabut, fara mari realizari.