AC Milan se apropie de locurile ce duc în Europa League după ce a bifat al patrulea succes consecutiv.

Meciul a inceput bine pentru Catania  ,Barrientos a ratat două ocazii în debut de meci, în minutele 9 și 13. Totuși, AC Milan a deschis scorul în minutul 23, când Ricardo Montolivo a prins un șut fantastic de la peste 30 de metri și a marcat al treilea său gol în acest campionat.I.n minutul 59, cei de la Milan au fost aproape de golul etapei. Balotelli i-a pasat lui Mexes, iar francezul a trimis puțin peste poartă din semifoarfecă.

bvc

Meciul se incheie 1-o pentru ,,rossonerii” si se apropie la 5 puncte de Internazionale. Etapa urmatoare AC Milan joaca pe teren propriu in fata celor de la Livorno.

3 thoughts on “AC Milan – Catania 1-0. Milanul urca pe locul 8 si inca mai spera la un loc de Europa.”

1. sfarsitul acesta de sezon e excelent pt omogenizarea echipei in perspectiva sezonului viitor,cu 3-4 transferuri de marca,ne putem bate cu marile forte ale Europei,se vede ca seedorf a adus din nou placerea de a juca fotbal la milan,sa speram ca vor fi facute niste transferuri de rasunet in vara

2. sa fim seriosi, nu mai avem sanse la europa league, ne-am trezit mult prea tarziu…avem meci in deplasare la Roma si acasa cu Inter…din astea 2 daca luam 1 punct e bine..insa tot e ceva, macar SEEDORF E DE 1000 DE ORI MAI ANTRENOR DECAT PETARDA AIA DE ALLEGRI

3. Asa si Inter mai are cu Napoli si Lazio meciuri grele inafara de noi.