AC Milan – Bologna 2-1.A patra victorie consecutiva pe teren propriu.

170001605-33c06b65-f9c6-4e1b-b5bf-5e30e0cf40e2

AC Milan a învins în etapa a XXI-a din Serie A, pe San Siro, formaţia Bologna, cu 2-1 şi a ajuns astfel la 4 meciuri consecutive câştigate pe propriul teren,
Giampaolo Pazzini a reuşit o doppietta pentru “diavolul milanez”, ducând scorul la 2-0 în minutele 65 şi 82. Fundaşul francez, Mexes a readus emoţile pe San Siro după ce şi-a dat un autogol, în minutul 84.
Milanul urca pe locul 6 iar obiectivul ramane in continuare locul 3.

13 thoughts on “AC Milan – Bologna 2-1.A patra victorie consecutiva pe teren propriu.”

1. 1-1 roma vs inter e echitabil pentru noi. Speram ca etapa viitoare sa luam cele 3pct la Atalanta

De sciglio

3. Am vazut si eu clasamentul golgheterilor.Pazzini are 10 goluri 😐 Cand le-a dat pe astea? :)) Avem 38 de goluri marcate,din care 14 El92 si 10 Pazzini. Si restul de 14? Mie imi scapa niste chestii,sau memoria e de vina :))

4. Restul de 14: 2 Robinho, 3 Bojan, 2 autogoluri Pescara, 1 KPB, 1 Emanuelson, 1 De Jong, 2 Montolivo, 2 Nocerino.