AC Milan – Bari 1-1.

Partida AC Milan – Bari valoreaza mai mult de 3 puncte, egalul lui Inter la Brescia dand posibilitatea trupei lui Allegri sa se distanteze la 7 puncte de ocupantii locului doi. Rossonerii incep cu Robinho-Pato-Ibra in atac si cauta golul inca de la inceputul meciului. Aparatorii oaspetilor rezista ocazilor lui Robinho, Pato sau Ibrahimovic si loveste naucitor pe contraatac in minutul 39. Bari beneficiaza de o lovitura libera de la 30 de metri, Rudolf scapa de Van Bommel, trece prin spatele zidului, primeste mingea si preia singur cu Abbiati. Portarul italian nu mai poate face nimic si rossonerii se vad nevoiti sa inceapa repriza a doua de la 0-1.

Allegri incepe schimbarile inca de la inceputul reprizei a doua, Emanuelson luandu-i locul lui Merkel la mijlocul terenului. Partida se desfasoara in aceiasi nota, cu Milan atacand si apararea oaspete agatandu-se de rezultat. Rossonerii au chiar doua goluri anulate prin Robinho (offside) si Ibrahimovic (hent).

Ibrahimovic este din ce in ce mai nervos si dupa galbenul incasat la golul anulat, are o idee geniala sa loveasca un adeversar fara minge. Rosu direct si odihna fortata pana dupa derby-ul cu Inter. Culmea, echipa este mult mai periculoasa fara suedez pe teren, chiar daca rossonerii sunt acum in 9 oameni de camp.

Minutul 82 coincide cu golul egalizator al rossonerilor, gol inscris de fostul jucator de la Bari, Antonio Cassano. Fantantonio impinge in poarta o centrare buna a lui Antonini. Aparatorul italian isi spala o parte din pacate dupa un meci destul de slab si centreaza bine pentru numarul 99 rossonero.

In ciuda ocaziilor mari ratate de Abate, Seedorf si Emanuelson in ultimele minute de joc, AC Milan nu reuseste sa castige in fata locului 20 in Serie A si pierde o ocazie importanta de a se distanta fata de Inter. Mai mult decat atat, rossonerii raman cel putin 2-3 etape fara Ibrahimovic.

[FD_ratings id_match=”51″ hometeam=”yes” awayteam=”no”]

36 thoughts on “AC Milan – Bari 1-1.”

1. ar trebui sa-i fie rusine la nesimtitul de ibra daca va lipsi cu inter.
    Eu cred ca nu am avut sansa,ca ocazii am avut dar degeaba.
    Le-am fost superiori din toate punctele de vedere.
    Sa fim bucurosi ca am egalat in 10 oameni.Cred ca s-a vazut ca echipa a jucat ,mai bine fara Inbra si mai bine cu Ema.
    Marele Merkel nu a existat.
    Bine ca a facut egal si inter ,adica e naspa ca au pierduta aia de la Brescia 3 puncte in ultimele minute.
    Pato Ibra si robinhi daca nu-si revin e naspa.
    La pato ma asteptam,ala joaca bine 2-3 meciuri si 3-4 ……..pauza.
    Forza milan

2. in 15 minute fara Ibra am avut mai multe ocazii decat in 75 cu el in teren. asta nu va spune nimic?

1. dar a avut un gol perfect valabil.
      probabil era si el nervos ca i s-a dat galben aiurea si gol anulat.
      oricum isi merita soarta dupa gestul ala.
      Sti ce mi se pare ciudat?Ca acelasi Rossi a fost pocnit si de Chivu.
      Cred ca ii provoca ,ca -coincidenta nu-i ,sigur.
      In prima repriza camerele ii aratau pe cei 2 (rossi-Ibra ) cand isi spuneau ‘dorintele’
      Nu cred ca Ibra a lovit fara motiv.Nu si-a ales momentul potrivit pentru ai raspunde lui Rossi.

3. Ibra … nesimtit. Trebuia sa se gandeasca ca echipa are nevoie de el pentru meciuril cu Inter. Daca vroia pauza un meci putea sa o ceara, nu era nevoie sa isi asigure o suspendare de 3-4 etape. Merkel nu a facut un meci bun, dar oricum e tanar si nu trebuie sa avem asteptari foarte mari de la el. Eu as fi inceput meciul cu Casano in locul lui Robinho, avand in vedere calitatea meciului cu Totenham (ma refer la Robi). Constatare ciudata: fara Ibra, Milanul a jucat fotbal.

1. nu’i ciudat deloc, nu mai aveau cui arunca mingea,asa ca s’au pus pe jucat fotbal

2. Ibra a acuzat oboseala inainte de meciul cu Juve …cred ca prezenta lui in teren se datoreaza lui Allegri ..sigur asta nu minimizeaza fapta lui

4. P.S In sfarsit a mutat Alegri in mod ofensiv cand l-a scos pe Van Bommel si l-a introdus pe Seedorf, iar asta s-a vazut imediat pe teren. Incepe sa invete si mititelul cum e la o echipa mare.

1. cel mai inspirat a fost cand l-a bagar pe Ema.
      s-a schimbat totul de cand a intrat Ema.

5. la noi problema e ca cel putin jumatate din echipa a gastigat cam tot ce se putea castiga ( campionat , cheampios league , cupa mondiala etc ) si e mai greu sa motivezi astfel de jucatori sa dea totul cu bari …si aici intervine un antrenor mare si cu personalitate care nu e MAX

6. daca nu reusim sa castigam la palermo
    si vom face doar un egal
    totul se va decide in derby

1. este cum a zis comentatorul ” milanul nu stie sa gestioneze ” … cand suntem primii ne incurcam … nu pot sa inteleg ce s-a intamplat astazi

1. sezonul trecut aveam aceasi problema si cu leo.
        cand pierdea inter pierdea si milan.
        nu-i nimic diferit fata de sezonul trecut doar ca unii jucatori isi bat joc de ocaziile de gol
        atacantii au pierdut meciul nu ceilalti sau antrenorul

1. ce bine spui .. dar totusi e o diferenta capitala ! anii trecuti nu eram pe locul 1 dar acum suntem… tocmai de asta punctele pierdute acum sunt mai importante decat cele pierute anul trecut pe vremea asta

7. ultimele meciuri ne-au cam lasat fara cuvinte… macar acum o sa se odihneasca ibra si sa speram ca o sa faca si cassano niste meciuri demne de ac milan .. si toti ceilalti jucatori

8. fratelo,tot respectul pentru tine dar las’o mai moale te rog ,nu are rost sa le transmiti ci celorlalti fani frustarea.
    asta e ,se mai intampla. de bine de rau in 2011 in serie a nu am pierdut niciun meci.
    Ar trebui sa te descarci pe blogul lui ibra si al lui pato ca ei au pierdut meciul

9. Balotelli este dedicat si respecta culorile insa nu stiu ce caracter are …. va pleca de la CIty din pricina iesirilor sale nervoase… iti dai seama ce va fi la Milan… Ibra Cassano si Balotelli ..unu mai periculos ca celelalt

10. cam dur comentariul lui rossonero11
    nici chiar eu nu am fost asa dur
    dar eu cred ac e mai mult vin antrenorului ca nu motiveaza jucatori cum trebuie
    in afara de asta sa scapam de robiniho
    zlatan prin atitudine nu cred ca face bine echipei si poate ar fi mai bine sai dam drumul la barcelona si sa renuntam la el
    cat despre pato e cel mai bun jucator al nostru si trebuie sa avem grija de el

11. @ROSSONERO11
    Este inadmisibil sa vii aici sa il faci tigan si jegos pe Berlusconi. Daca vrei sa critici conducerea (sau orice altceva la milan), te rog fa-o fara a jigni asa cum o fac si ceilalti fani. Ce sa mai zic da acuzele si injuraturile la adresa administratorilor acestui site. Eu ti-am sters comentariile si voi continua sa o fac daca nu iti temperezi limbajul.

12. Pe de alta parte, daca acestia pe care i-ai enumerat Lux2, ar invata sa colaboreze cred ca am avea cel mai prolific atac de pe glob. Sigur, sunt slabe sanse sa se intample asa ceva, personal as vrea sa vina jucatori fara astfel de “ambitii” prostesti si sa construim un Milan care sa fie caracterizat prin unitate si spririt de grup. Nu cred ca avem nevoie de “vedete”, ci mai degraba de jucatori inteligenti pe teren si mai ales in afara lui. Nu cred ca un jucator ca Balotelli, fie el cat de talentat, dar care spune presei cu cine si-o trage sau unde a cinat cu o seara inainte are inteligenta jocului. Cel mult am putea spera ca talentul sa ii bata caracterul (vezi Casanno). Cred ca putem spera mai mult de la Robinho decat de la Balotelli pentru ca cel putin asta al nostru nu are probleme de comportament.

13. sa te fac cacanar?nu…e de moment…ca raspuns la actiunile tale….berlusconi si cei nominalizati de mine isi merita criticile aduse…”jucatorii”respectivi nu au ce cauta la echipa asta si de asta numai “iubaretzul ” e de vina…ca numai la bagaboante ii este capul la mosneag

1. Oare de ce nu vrei tu sa fii baiat bun si sa nu mai injuri in comentarii? Toata lumea se comporta civilizat pe siteul asta, mai putin tu. Care e treaba? Daca nu mai injuri in comentarii, eu nu mai sunt nevoit sa le sterg, lumea te citeste si poate iti si raspunde si ne putem vedea cu toti linistii de treaba. E asa greu?