AC Milan – Atletico Madrid LIVE

Milan o va infrunta pe Atletico Madrid in prima mansa a optimilor de finala din Uefa Champions League. Ambele formatii vin dupa cate o victorie in weekend. AC Milan vine dupa o victorie in fata Bolognei printr-un gol inscris in Balotelli in minutul 86. Atletico vine dupa o victorie in fata lui Valladolid 3-0.

1185641-24796281-640-360

Cristian Zapata si Kaka sunt incerti pentru aceasta intalnire si nu se stie sigur daca vor putea evolua. Muntari si Montolivo rateaza meciul din cauza unor suspendari. Honda nu poate evolua in aceasta competitie dupa ce a jucat pentru CSKA. Seedorf nu se poate baza nici pe El Sharaawy, Bonera, Emanuelson, Birsa, Robinho sau Cristante, toti fiind accidentati.

Atletico Madrid continua sa aibe un sezon excelent si se afla la egalitate de puncte cu Real Madrid si Barcelona in fruntea clasamentului din Primera Division.

Formatii probabile:

AC Milan : Abbiati – De Sciglio, Zaccardo, Rami, Constant – De Jong, Essien – Taarabt, Kaka, Pazzini – Balotelli

Atletico Madrid : Courtouis – Juanfran, Miranda, Godin, Insua – Koke, Gabi, M.Suarez, Arda Turan – Diego Costa, David Villa.

Meciul va fi transmis de Digi Sport 2 HD si de Dolce Sport 2.

15 thoughts on “AC Milan – Atletico Madrid LIVE”

1. Greu, foarte greu … Poate apararea va reusi totusi un meci bun anul asta. Daca nu primim gol avem o sansa in retur. Un 1-0 ar fi bunicel, asta in cazul in care nu ne fac baietii o surpriza mare diseara si joaca ca la acel 2-0 cu varzelona :)

2. Formatia nu e printre cele mai bune ale noastre dar am batut Barca cu mai putin. Forza Milan si victorie!

Imi place: Thumb up 1 Thumb down 0

3. Abate si Bonera, trebuie calcati cu metroul. Altfel nu vad cum am putea sa scapam de ei. Sa nu le mai vad mutrele alea obosite imbracand tricoul Milanului.

Imi place: Thumb up 0 Thumb down 1

4. Am vazut meciul pe un link italian, dar ultimele minute nu a mai mers si am vazut pe unul spaniol. Ziceau comentatorii la sfarsit ca Atletico straluceste, ca joaca un fotbal frumos…au vazut alt meci aia?