AC Milan – Atalanta 3-1. Notele jucatorilor

AC Milan reuseste victoria acasa cu Atalanta. Rossoneri marcheaza de doua ori prin Pato si o data prin Borriello, dupa un penatly ratat de Ronaldinho. In urma acestui rezultat, Milan se distanteaza la 3 puncte de Roma care nu reuseste decat un egal la Napoli.

• Abbiati 7. Nu are foarte mult de lucru dar este pregatit la ocaziile Atalantei. Nu are nici o vina la gol si reuseste o parada foarte buna in minutul 75.
  • Bonera 7. Se descurca mult mai bine ca fundas dreapta. In aparare este sigur pe el si avanseaza mult in atac. Obtine penatly-ul de 3-1
  • Nesta 6.5. O prestatie foarte buna, ca de obicei. Il blocheaza foarte bine de cateva ori pe Tiribocchi.
  • Thiago Silva 7. Are totul sub control. Are o mare ocazie la un corner dar nu reuseste sa inscrie.
  • Jankulovski 6.0. In sfarsit, o prestatie decenta din partea fundasului ceh.
  • Beckham 7.0. Alearga mult in faza de aparare si in general face un joc bun in atac, servindu-l de cateva ori destul de bine pe Borriello. Dupa ce isi schimba ghetele parca joaca un pic mai bine. 🙂
  • Ambrosini 6.0. Greseste cateva pase in prima repriza si nu urca atat de mult cum ne-a obisnuit. In rest, face un joc bun.
  • Pirlo 7.0 Desi presat de adversari, face un joc bun. Colaboreaza din ce in ce mai bine cu Ronaldinho.
  • Pato 8.0. Tanarul brazilian a fost responsabil cu gol astazi. Sa speram ca accidentarea nu este una grava.
  • Borriello 6.5. Nu se misca rau in atac, dar pare usor iesit din forma. Are meritul de a se gasi la locul potrivit la penalty.
  • Ronaldinho 7.5. Brazilianul joaca din ce in ce mai bine, dar se pare ca nu mai stie sa inscrie din penatly. Ca de obicei este la originea golurilor rossonerilor. Pacat ca nu a reusit sa inscrie din foarfeca.