AC Milan – AS Roma 0-0. Lupta continua!

Meciul dintre AC Milan si AS Roma, in care ambele echipe luptau pentru calificarea intr-o competitie europeana, s-a terminat 0-0. Milanul a inaugurat cu aceasta ocazie noul echipament. Duelul a fost unul echilibrat, dar fara ocazii clare de gol. Nicio echipa nu a riscat, astfel ca s-a optat pentru asteptarea unei eventuale greseli a adversarului.  In minutul 40, Balotelli opreste contraatacul giallorossilor cu o intrare tarzie si, drept urmare, este sanctionat cu cartonas galben. Au urmat protestele ganezului Sulley Muntari, care au lasat Milanul in zece oameni pentru aproximativ o ora de joc. A doua repriza incepe cu Roma mai insistenta, care incearca sa profite de omul in plus si sa deschida scorul. In minutul 48, Gianluca Rocchi -artibtrul partidei- intrerupe meciul pentru aproximativ un minut, din cauza scandarilor rasiste adresate de catre suporterii Romei la adresa lui Mario Balotelli. Spre finalul disputei este restabilit echilibrul numeric. Francesco Totti il loveste cu cotul pe Mexes, dupa un pressing insistent al francezului. Internationalul italian este eliminat, iar la cateva secunde arbitrul fluiera finalul partidei. Remiza alba asadar in aceasta seara, remiza ce face ca ultima etapa sa fie cea care va decide cine completeaza podiumul.

AC Milan - AS Roma 2012 - 2013

14 thoughts on “AC Milan – AS Roma 0-0. Lupta continua!”

1. stupid rosu a luat muntari,el sa nu luat putem shi cistiga,acum imi aduc aminte cum anul trecut ziceati ca Ambro sa fie dat afara ,insa ieri ca un aadevarat capitan a dat dovada de sigurantashi sa nu fi fost Ambrosini multe recuperari care a facut el nu avea sa faca nimeni,bravo Zapata cu Mexes,shi un plus lui flamini nu a gresit asa grav in acest meci in restul toti cam mediocri au fost insa se vedea dorinta lor dea juka dar nu in toata ziua e o zi norokoasa

2. Galliani a spus ca Zapata va ramane la noi si sezonul viitor. Juventus il vrea pe Bonera si e posibil sa plece gratis, pacat ca abia acum 🙂

3. Nu avem cum sa jucam fara un mijlocas de creatie. Fara montolivo sau boateng retras in mijloc, mingile nu urca. Cu ambrosini, flamini si muntari in linia de 3 nu ajungem in careul lor. Doar mingi in spate si pe aripi. Foarte slab si monoton meciul.

4. Sa mearga si gratis! Nu stiu cine se supara..Cu conditia sa si vina cineva in locul lui si nu oricine..

5. am citit niste rubrici cum ca milanul ar fi interesat de cativa fundasi buni : vidic , pepe , puyol , amorebietta . ar fi ceva daca am reusi sa transferam doi din acesti jucatori

6. @Gogo97 ce sa facem cu Puyol ,este un jucator batran nu are ce cauta la Milan, ne-am face de ras cu acest jucator,vremea lui a apus de mult timp iar Pepe nu pleaca de la Madrid nici mort.
    Maine aud ca ne interesam de Messi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

7. Daca vine Puyol la noi…mai lipseste marele Chivu si suntem strong:)).Ce fundasi am avut si ce avem acum.Mi se face rau sa le citesc numele:))

8. noua in prezent ne trebuie jucatori BUNI . la vara se incearca aducerea unui fundas mijlocas si atacant de calsa mondiala . silva hernnanes lavezzi deja pentru mine e un ALT MILAN . dar daca este posibilitatea sa aduce un puyol . are 35 de ani . joaca fotbal foarte bine . se tine 90 de minute . cred ca un contract pentru un an e perfect . avem nevoie de o aparare strong pentru sezonul viitor unde cu cei 3 jucatori de mai sus cred ca o sa luptam pentru tripla europeana . parca mai bine arata un milan cu un vidic/abate puyol mexes silva un mijloc cu montolivo boateng si hernanes si un atac cu el sharawy baloteli si lavezzi deja …

9. ma indoiesc ca 3 jucatori pot face o echipa competitiva. adica bine, ok, ai primul 11, dar daca se accidenteaza cineva sau apare vreo suspendare? de exemplu titlul de anul trecut mi se pare ca si de asta a fost pierdut, ca aveam in mod constant 10 accidentati..pai nu-ti permiti sa lupti asa nici in 2 competitii, daramite 3..

10. gandestete ca sa avem in atac niang , pazzini , el92 , baloteli , lavezzi , robinho … mijloc : hernanes , boateng , montolivo , de jong ( daca revine ) muntari , nocerino .. aparare vidic , puyol , mexes abate , constant , de sciglio , zapata
    adica daon mortii ei . tre sa alegi 3 pe fiecare post nu 10:)) o rezerva ai . plus ca nu tb sa ne ami gandit la accidentari ca deja imi bag &^*^ in ele . si da . anu trecut am pierdut campionatul pt ca in meciul cu inter din antepenultima etapa noi aveam 12 accidentati:|